youtube
instagram
 • Geoportal
Nieruchomości Honest Broker
Drukarnia Międzychód
Prestige - przesyłki kurierskie
Hurtownia Spożywcza - Piotr Duszny
Kabiny, brodziki
Multiagencja Ubezpieczeniowa Lucyna Kaźmierczak
SCHEDPOL Sp. z o.o. Międzychód, ul. Przemysłowa 2
Biuro Rachunkowe KMJ ZWIĄZEK
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego
NIERUCHOMOŚCI-MIĘDZYCHÓD
Pracownia badań psychologicznych
TomSchool
Firma hBp-Likvor s.c. Robert Prajs, Jan Budka
Okregowa Stacja Kontroli Pojazdów
Christianapol Meble Polska

Otwarcie boiska sportowo - rekreacyjnego
na Osiedlu Słowiańskim, BIELSKO

W niedzielę 4 października 2009r. na osiedlu Słowiańskim w m. Bielsko odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego wraz z placem zabaw. 
Pomysł powstania boiska zrodził się w czerwcu br., tuż po decyzji mieszkańców „Olmina” o założeniu drużyny piłki nożnej BIELSKO Olmin, biorącej udział w rozgrywkach GMINNEJ  LIGI  SOŁECKIEJ.
Cała drużyna podeszła do zadania z wielkim entuzjazmem i zapałem. Popołudniami i do późnych godzin wieczornych na boisku trwały prace, w których brały udział również dzieci i młodzież z osiedla. 
Większość mieszkańców osiedla okazała duże zainteresowanie pomysłem powstania boiska i placu zabaw. To dzięki ich wsparciu i ofiarności udało się zebrać aż 11 tys. zł. Do przedsięwzięcia dołożyli się również sponsorzy oraz nasza Gmina, od której otrzymaliśmy ponad 3 tys. zł. Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 16 tys. zł.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pracowitości drużyny BIELSKO Olmin oraz mieszkańców powstał na Osiedlu Słowiańskim wspaniały kompleks: jedyne sztucznie nawadniane boisko sportowe w gminie Międzychód oraz atestowany plac zabaw dla dzieci.

Na uroczystość otwarcia przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy z całej Gminy Międzychód.  Swoja obecnością zaszczycili nas m.in. medalista olimpijski Ryszard Rogala - mieszkaniec naszego osiedla oraz Burmistrz Międzychodu Roman Musiał, który w kilku zdaniach okazał swoją aprobatę i uznanie dla poczynań na Osiedlu.
W trakcie imprezy można było wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych na tą okoliczność. 
Odbył się mecz młodych zawodników drużyny z Olmina z rówieśnikami z Klubu WARTA Międzychód. Rozegrano także mecz Oldboyów WARTY Międzychód z drużyną BIELSKO Olmin. 
Ponadto przy dźwiękach muzyki serwowane były domowe wypieki, przygotowane przez mieszkanki osiedla, kiełbasa z grilla, grochówka. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa oraz nowy plac zabaw.
Specjalnie dla dzieci zostały przygotowane przez mieszkańca osiedla atrakcje w postaci eurobangi i ścianki wspinaczkowej. Dużo radości sprawiły im przejażdżki kucykami oraz słodycze i napoje, którymi mogły się raczyć w przerwach między zabawami. 
Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

W przyszłym roku planowane są dalsze prace na boisku i placu zabaw, m.in. ogrodzenie boiska, założenie oświetlenia oraz wyposażenie placu zabaw w kolejne przyrządy.
Będą organizowane również kolejne festyny i imprezy sportowe na tym obiekcie.

Serdeczne podziękowania składamy tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania boiska sportowego i placu zabaw na osiedlu Słowiańskim, a w szczególności: mieszkańcom Osiedla Słowiańskiego, Gminie Międzychód z Burmistrzem Romanem Musiałem na czele, Nadleśnictwu Międzychód oraz firmom - sponsorom.

Jan Witt
Krzysztof Wachowiak
mieszkańcy Osiedla Słowiańskiego, Bielsko

olmin1

olmin2

olmin3

olmin4

olmin5

olmin6

olmin7

olmin8

olmin9

olmin10

olmin11

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2