youtube
instagram
 • Geoportal
Nieruchomości Honest Broker
Drukarnia Międzychód
Prestige - przesyłki kurierskie
Hurtownia Spożywcza - Piotr Duszny
Kabiny, brodziki
Multiagencja Ubezpieczeniowa Lucyna Kaźmierczak
SCHEDPOL Sp. z o.o. Międzychód, ul. Przemysłowa 2
Biuro Rachunkowe KMJ ZWIĄZEK
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego
NIERUCHOMOŚCI-MIĘDZYCHÓD
Pracownia badań psychologicznych
TomSchool
Firma hBp-Likvor s.c. Robert Prajs, Jan Budka
Okregowa Stacja Kontroli Pojazdów
Christianapol Meble Polska

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy korzystający z sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza potwierdzając zapoznanie się z regulaminem.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania możliwie niezwłocznie.
 4. Odpowiedzi na pytania np. z funkcjonowania gminy lub przeprowadzonych bądź planowanych inwestycji, wymagające dodatkowych konsultacji, publikowane będą w terminie do 14 dni roboczych.
 5. Pytanie zostaje opublikowane publicznie z chwilą udzielenia na nie odpowiedzi przez Burmistrza.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 7. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 8. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 9. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
 10. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

 

Anna Kwiecińska
data dodania: 2024-01-05 08:54:54

Dzień dobry zwracam się z ogromną prośbą o zrównanie oraz zasypanie dziur na drodze, która znajduje się na Slodowym Młynie. Droga jest w strasznym stanie, mieszkańcy nie mają już możliwości omijania dziur bo niestety są na całej długości drogi. Dodam również iż drogą tą poruszają się też beczkowozy dlatego prosilibyśmy o jej utwardzenie. Z wyrazami szacunku Anna Kwiecińska

Burmistrz Międzychodu
data odpowiedzi: 2024-01-25 14:45:31

W odpowiedzi na zapytanie, o którym mowa wyżej, uprzejmie informuje, iż mając na względzie poprawę stanu przejezdności po przedmiotowej drodze wniosek ten należy uznać za zasadny. W związku z powyższym przedmiotowy ciąg komunikacyjny jest przewidziany do remontu w ramach środków finansowych przeznaczonych w 2024r. na bieżące utrzymanie i remonty dróg. Rozpoczęcie prac z tym związanych nastąpi z chwilą wystąpienia sprzyjających warunków atmosferycznych.

Janina Prędka
data dodania: 2023-12-19 13:37:48

Dzień dobry Panie burmistrzu. Co z pomysłem strefy płatnego parkowania na ulicy Wjazdowej i zwolnieniem z niej mieszkańców? To bardzo potrzebne rozwiązanie.

Burmistrz Międzychodu
data odpowiedzi: 2023-12-29 11:52:51

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani pytanie, uprzejmie informuję, iż w najbliższym czasie nie planuje się rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania o miejsca postojowe zlokalizowane na ul. Wjazdowej w Międzychodzie. Miejsca postojowe zlokalizowane w pasie drogowym drogi gminnej – ul. Wjazdowa w Międzychodzie są ogólnodostępne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie tylko dla wybranej grupy jej uczestników. Należy nadmienić, iż ze względu na ograniczoną ilość terenów jakimi dysponujemy nie mamy możliwości wyznaczenia dodatkowych parkingów w obrębie pasa drogowego dróg gminnych zlokalizowanych na przedmiotowym obszarze miasta. Uważam, iż w kwestii poprawy warunków parkowania pojazdów na tym obszarze, w pierwszej kolejności powinna podjąć stosowne działania Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Międzychodzie, gdyż najwięcej pojazdów parkujących na tym obszarze należy do mieszkańców bloków tej spółdzielni. Ponadto uważam, iż w przypadku ewentualnego rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na tym obszarze, zapis o zwolnieniu z opłat pojazdów będących własnością mieszkańców budynków położonych przy tej ulicy mógłby przyczynić się do uchylenia podjętej uchwały w tym zakresie przez organy nadzorcze jako sprzeczne z zasadą równości.

Z poważaniem,

Krzysztof Wolny

Karolina Kiepska
data dodania: 2023-11-27 13:08:09

dzień dobry burmistrzu, czy w tegoroczne święta w międzychodzie ugoszczą dekoracje świąteczne na naszych ulicach? Pozdrawiam

Burmistrz Międzychodu
data odpowiedzi: 2023-11-30 09:42:44

Szanowna Pani, w odpowiedzi na pytanie dotyczące dekoracji świątecznych w Międzychodzie informuję, że w/w dekoracje są w trakcie montażu, a część z nich już można podziwiać w pobliżu promenady nad Jeziorem Miejskim, na plantach Lipowca i w parku przy skrzyżowaniu ulic 17 Styczni i Sportowej.


Z poważaniem
Krzysztof Wolny

Krzysztof Nowak
data dodania: 2023-11-26 14:37:11

Dzień dobry. Czy jest możliwość stworzenia na ul. Wjazdowej Strefy Płatnego Parkowania i wydawania Karty Mieszkańca zwalniającej z opłaty? Przez sąsiedztwo Biedronki, Delikatesów Centrum i szpitala, miejsca parkingowe zajmowane są przez klientów i pacjentów, a mieszkańcy nie mają gdzie parkować. Przy okazji - kiedy ulica zostanie wyremontowana?

Burmistrz Międzychodu
data odpowiedzi: 2023-12-29 11:57:15

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję, iż w najbliższym czasie nie planuje się rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania o miejsca postojowe zlokalizowane na ul. Wjazdowej w Międzychodzie. Miejsca postojowe zlokalizowane w pasie drogowym drogi gminnej – ul. Wjazdowa w Międzychodzie są ogólnodostępne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie tylko dla wybranej grupy jej uczestników. Należy nadmienić, iż ze względu na ograniczoną ilość terenów jakimi dysponujemy nie mamy możliwości wyznaczenia dodatkowych parkingów w obrębie pasa drogowego dróg gminnych zlokalizowanych na przedmiotowym obszarze miasta. Uważam, iż w kwestii poprawy warunków parkowania pojazdów na tym obszarze, w pierwszej kolejności powinna podjąć stosowne działania Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Międzychodzie, gdyż najwięcej pojazdów parkujących na tym obszarze należy do mieszkańców bloków tej spółdzielni. Ponadto uważam, iż w przypadku ewentualnego rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na tym obszarze, zapis o zwolnieniu z opłat pojazdów będących własnością mieszkańców budynków położonych przy tej ulicy mógłby przyczynić się do uchylenia podjętej uchwały w tym zakresie przez organy nadzorcze jako sprzeczne z zasadą równości.
W kwestii remontu nawierzchni ul. Wjazdowej w Międzychodzie, ze względu na ograniczone środki finansowe realizacja tego zadania nie jest planowana do wykonania w 2024 r.. Ewentualne wykonanie remontu tej ulicy będzie brane pod uwagę przy planowaniu zadań rzeczowych w zakresie remontu dróg gminnych na przyszłe lata.

Z poważaniem,

Krzysztof Wolny

Marek Janczura
data dodania: 2023-06-07 10:44:14

Czy szkoły i przedszkola w naszej gminie są wyposażone w wystarczającą ilość stojaków dla rowerów dla dzieci oraz pracowników? Pytanie zadaję bo zauważyłem przy szk. podst. nr 2, że jest stojak na 5-6 rowerów a faktycznie rowerów było ok. 15-20. W przedszkolu przy Daszyńskiego nie widzę stojaka/stojaków. Pozdrawiam Marek

Burmistrz Międzychodu
data odpowiedzi: 2023-07-04 12:01:40

Szanowny Panie,

informuję, że jesteśmy na etapie weryfikacji z placówkami oświatowymi czy posiadają wystarczającą ilość stojaków na rowery. Dyrektorzy jednostek oświatowych zweryfikują ewentualne zapotrzebowanie na nie i na tej podstawie podejmiemy odpowiednie dalsze kroki.

 

                                                                                              Burmistrz Międzychodu

Krzysztof Wolny

Danuta kaczmarek
data dodania: 2022-03-12 09:24:59

W jakim terminie bedzie zrobiona droga ul. Przy Wale w Miedzychodzie Pozdrawiam!

Burmistrz Międzychodu
data odpowiedzi: 2022-03-25 13:52:54

W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące przyczyny wyłączenia oświetlenia drogowego w ul. Daszyńskiego w Międzychodzie informuję, że już 24.11.2021 r. pracownicy Urzędu zgłosili za pomocą platformy zgłoszeniowej do firmy ENEA Oświetlenie w Gorzowie Wlkp. problem z oświetleniem na tej ulicy. Firma Enea wykonała tzw. prowizorkę (połączenie za pomocą kabla od lampy do lampy napowietrznie na długości około 100 mb. aby lampy na ten moment świeciły) ze względu na porę roku, gdyż stwierdzono uszkodzenie kabla w ziemi zlokalizowanego w chodniku ul. Daszyńskiego.

W dniach 2 i 21 marca 2022 r. ponownie zgłosiliśmy ten problem do ENEA Oświetlenie w Gorzowie Wlkp. w  rozmowie telefonicznej z przedstawicielem firmy, która wykonuje naprawę tego oświetlenia. Otrzymaliśmy odpowiedź, że do końca marca br. zostanie podjęta próba zlokalizowania i naprawy kabla zasilającego szereg opraw ulicznych w tej części ul. Daszyńskiego (około 8 – 9 lamp).

Krzysztof Wolny
Burmistrz Międzychodu

kacperr
data dodania: 2020-07-10 12:03:33

dlaczego nadal nie jest nic ruszone z skatepark bardzo dużo osób go potrzebuje ostatnio została zniszczona skocznia na ogródku jordanowskim dlaczego w czym ona przeszkadzała?

Burmistrz Międzychodu
data odpowiedzi: 2020-07-16 09:31:17

Odpowiedzi udzielono na wskazany w zapytaniu adres e-mail.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2