youtube
instagram
  • Geoportal
  • Która inwestycja Twoim zdaniem ma największe znaczenie dla gminy Międzychód?
  • Wyniki sondy

UDANY TURNIEJ MIĘDZYCHODZKICH PIŁKAREK

Zespół Warty Girls Międzychód został zaproszony na turniej piłkarski kobiet do dalekiego Lubska, gdzie przyszło im rywalizować o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lubsko.

Rywalizacja toczyła się z takimi zespołami jak: MUKS Kostrzyn, Stilon Gorzów, Max Futbol Strzelce Kraj/Stare Kurowo, AP Chrobry Głogów, Budowlani Lubsko i Budowlani II Lubsko. Zespół Warty będąc najmłodszym zespołem [2000/06] i na dodatek grając bez kilku czołowych zawodniczek, nadspodziewanie dobrze radził sobie z dużo bardziej ogranymi zespołami, meldując się na 5 miejscu na koniec turnieju, który wygrał faworyt Stilon Gorzów.

Miło poinformować, że zespół Warty nie wracał do domu z pustymi rękoma, ponieważ kolejny już raz Julia Trocha [2002 r.] została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju była zawodniczka Stilonu Gorzów, reprezentantka kadry U-16 Agnieszka Gapska [dla wielu nr.1 tego turnieju] , a najlepszą zawodniczką Patrycja Kamińska z Chrobrego Głogów.

Turniej ten był tylko przerywnikiem w przygotowaniach do wiosennych zmagań i wynik nie był tu kwestią najważniejszą, tym bardziej, że halowe granie nie jest priorytetem tego zespołu. Takie zmagania pomagają nabyć doświadczenie, poprawiając przy okazji technikę zawodniczek i szybkie reagowanie w danej sytuacji na boisku.

Wszystkim zawodniczkom należą się duże słowa pochwały, zwłaszcza że jedna wygrana więcej mogła dać zespołowi prowadzonemu przez trenera M.Ratajczaka miejsce w pierwszej trójce tego turnieju, a być może nawet zwycięstwo.

Trzeba zaznaczyć, że nasza drużyna jako jedyna reprezentowała Wielkopolskę.

Zespół Warty reprezentowały: Wiktoria Chmielewska, Julia Kurzyńska, Julia Trocha, Zuzanna Wolf, Klaudia Mania, Sandra Matuszek, Paulina Wolf, Julia Bronikowska, Nikol Tomala, Julia Gałęska, Laura Leszczyńska i Iga Piaskowska

Wyniki i tabela:

Warta Girls Międzychód - Max Futbol St.Kurowo 1:0 Sandra Matuszek ! [najmłodsza zawodniczka turnieju]

Warta Girls Międzychód - Chrobry Głogów 0:0

Warta Girls Międzychód - Budowlani Lubsko 0:0

Warta Girls Międzychód - MUKS Kostrzyn n/Odrą 0:0

Warta Girls Międzychód - Budowlani II Lubsko 2:1 Wiktoria Chmielewska i Paulina Wolf

Warta Girls Międzychód - Stilon Gorzów 0:3

Inne ciekawe wyniki:

Stilon Gorzów - Chrobry Głogów 0:2 Stilon Gorzów - Budowlani Lubsko 0:0 Chrobry Głogów - Budowlani Lubsko 1:0

WYNIK KOŃCOWY:

1. STILON GORZÓW - 13

2. CHROBRY GŁOGÓW - 12

3. BUDOWLANI LUBSKO - 12

4. MUKS KOSTRZYN - 9

5. WARTA MIĘDZYCHÓD - 9

6. MAX FUTBOL ST.KUROWO - 4

7. BUDOWLANI II LUBSKO - 0