facebook
youtube
instagram
spacer

Gmina Międzychód z nowym sprzętem do walki z pandemią

21 gru 2020

W II edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” gmina Międzychód otrzymała grant na zakup sprzętu do przeciwdziałania pandemii koronawirusa. Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych do miejscowych jednostek ochotniczej straży pożarnej trafiła odzież ochronna, opryskiwacze i ozonatory.

czytaj więcej

Gmina Międzychód uczestnikiem projektu "Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego"

21 gru 2020

W miniony piątek UMiG w Międzychodzie odwiedził Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Wojciech Bogusławski, aby razem z Burmistrzem Krzysztofem Wolnym i Skarbnikiem Gminy Anną Andrałojć podpisać umowę w sprawie uczestnictwa Gminy Międzychód w projekcie "Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego".
czytaj więcej

Świąteczny stroik dla seniora

18 gru 2020

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzychodzie w dniach od 08 grudnia do 21 grudnia realizuje kolejny projekt socjalny skierowany do osób najstarszych wymagających szczególnej troski ze strony Ośrodka. Jest to grupa  29 osób starszych, samotnych i schorowanych.

czytaj więcej

Jak dokarmiać ptaki zimą?

18 gru 2020

Dokarmianie ptaków to spora odpowiedzialność. Jeśli nie mamy wiedzy w tym temacie, to możemy ptakom bardziej zaszkodzić niż chłód czy głód. Na naszej grafice przypominamy o najważniejszych rzeczach, o których należy pamiętać decydując się na dostarczanie ptakom dodatkowego pożywienia zimą.

czytaj więcej

OSP w Dormowie ma nową motopompę!

17 gru 2020

Z przyjemnością informujemy, że jednostka OSP w Dormowie otrzymała nową motopompę TOHATSU VE1500

Koszty zakupu nowego sprzętu, którego wartość wyniosła 43 000,00 zł, zostały pokryte ze środków Gminy Międzychód kwotą 18 000,00 zł. oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu kwotą 25 000,00 zł

Urządzenie oprócz celów gaśniczych posłuży strażakom ochotnikom także do usuwania skutków nawałnic i powodzi, będzie wykorzystywane m.in. do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń.

Jest to kolejna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców gminy!

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku taką samą motopompę otrzymała jednostka OSP w Mokrzcu.

czytaj więcej

W Wigilię ZUS będzie nieczynny

17 gru 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w czwartek, 24 grudnia nieczynne będą sale obsługi klientów w placówkach ZUS. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej.

 

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2