facebook
youtube
instagram
spacer

Zmarł Honorowy Obywatel Gminy Międzychód śp. Ksiądz Kanonik Maciej Przewoźny

09 mar 2020

7 marca około godziny 6:00 w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie, w wieku 93 lat zmarł Honorowy Obywatel Gminy Międzychód śp. Ksiądz Kanonik Maciej Przewoźny. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 9 marca oraz we wtorek 10 marca.

PONIEDZIAŁEK - 9 MARCA:

 • GODZINA 17:00 - przewiezienie ciała zmarłego księdza do kościoła pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie,
 • GODZINA 19:00 - wprowadzenie ciała zmarłego księdza do kościoła i msza święta.

WTOREK - 10 MARCA:

 • GODZINA 10:00 - modlitwa różańcowa w intencji zmarłego w kościele,
 • GODZINA 10:30 - msza święta pogrzebowa w kościele NSM w Międzychodzie.

czytaj więcej

Komunikat Burmistrza ws. koronawirusa

04 mar 2020

Dzisiaj (4 marca 2020 r.) odbyło się robocze spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania były kwestie związane z koronawirusem.

Zalecam, aby każdy organizator spotkania, dysponent miejsca do spotkań grupowych, rozważył, kwestie należytego zapewnienia działań ochronnych, a w przypadku uznania, że istnieje podwyższone ryzyko, odstąpił od zorganizowania takiego spotkania.

W spotkaniu zorganizowanym na moją prośbę udział wzięli, m.in. przedstawiciele klubów sportowych, szkół oraz jednostek gminnych.

Kwestie związane z higieną oraz sposobem postępowania omówił przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzychodzie.

Na stronie gminy są opublikowane materiały dot. koronawirusa. Zostały one również udostępnione w punktach ogłoszeń na terenie miasta, a także przekazane do sołectw z terenu gminy.

Nadal najważniejsza pozostaje profilaktyka, a szczególnie kwestia higieny osobistej.

Burmistrz Międzychodu

Krzysztof Wolny

czytaj więcej

Tytuł Rubinowy HIT 2019 dla „GMINY ROKU” trafił do Międzychodu

03 mar 2020

Miasto i Gmina Międzychód została nagrodzona tytułem Rubinowy HIT 2019 za działania na rzecz rozwoju gospodarczego i kulturalnego oraz atrakcyjną ofertę  kulturalną. W uroczystej gali konkursu „Gospodarczo Samorządowy HIT Regionu”, która odbyła się 29 stycznia w Poznaniu uczestniczyli Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny, Skarbnik Gminy Anna Andrałojć i kierownik Referatu Promocji i Kultury Tadeusz Wienke.

czytaj więcej

Rehabilitacja KRUS

03 mar 2020

Zachęcamy do zapoznania się z treścią ulotki zawierającej informacje o możliwości skorzystania przez rolników i domowników ubezpieczanych w KRUS z bezpłatnej Rehabilitacji.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2