facebook
youtube
instagram
spacer

Konkurs „Zielony równik”

12 cze 2018

Przypominamy o konkursie „Zielony równik” organizowany przez Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie na najładniejszy ogród, balkon, okno czy  skwer zieleni na terenie gminy Międzychód. Termin składania zgłoszeń jest do 31 lipca 2018 r., a samo rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 15 sierpnia 2018 r. w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.cakmiedzychod.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

czytaj więcej

Awaria systemów

12 cze 2018

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że dziś tj. 12 czerwca 2018 r. od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Ministerstwo przeprasza za utrudnienia.

czytaj więcej

Dzień otwarty Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie

12 cze 2018

W sobotę 16 czerwca w godz. 9:00-12:00 zapraszamy na Dzień Otwarty Urzędu Miasta i Gminy. Na Rynku w Międzychodzie mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się z Burmistrzem oraz uzyskać pomoc w wypełnianiu druków i wniosków. Pojawią się również atrakcje, takie jak pokaz metod udzielania pierwszej czy zapoznanie ze sprzętem Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w fotelu Burmistrza.To oczywiście nie wszystko, co na ten dzień przygotowane zostało dla gości.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

Dni Międzychodu 2018

12 cze 2018

23 czerwca 2018 r. zaczynając od koncertów naszych międzychodzkich artystów po koncert gwiazdy wieczoru Maryli Rodowicz! A na samo podsumowanie dla miłośników muzyki klubowej- Klubowy Projekt, czyli muzyka klubowa na żywo! Coś niesamowitego!
Drugi dzień, czyli 24 czerwca 2018 r. nie mniej ciekawszy od pierwszego! Już od godziny 16:00 ruszają sekcje Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, a po nich koncert "Muzyczny powiew lata" UTW Międzychód oraz Koncert Chóru Żeńskiego z miasta partnerskiego Seelow. Następnie usłyszeć będzie można naszych utalentowanych artystów z Orkiestry Dętej.  A już o godzinie 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru uwielbiana przez miliony nastolatek- Dawid Kwiatkowski! To będzie bomba!


 

czytaj więcej

Piknik- 16 czerwca 2018

11 cze 2018

16 czerwca 2018 r. na terenie przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzychodzie w godzinach od 11:00 do 14:00 odbędzie się piknik. Na przybyłych czekać będzie mnóstwo występów i atrakcji, m.in. warsztaty manualne dla dzieci, dmuchańce, stoisko z zabawkami, konkursy, malowanie twarzy, warkoczyki dla dziewczynek, balonowe ZOO, pokaz baniek oraz darmowa lemoniada. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

III Bieg Integracyjny

08 cze 2018

Dzisiaj tj. 8 czerwca 2018 r. na plaży przy hotelu „Neptun” odbył się już III Bieg Integracyjny Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Międzychodzie.

Zawodnicy wspólnie z rodzinami, opiekunami oraz przyjaciółmi dumnie i z uśmiechami na twarzach pokonali trasę wokół Jeziora Miejskiego w Międzychodzie.
Z roku na rok bieg integracyjny cieszy się coraz większą frekwencją, bardzo nas to cieszy bo to wyjątkowa inicjatywa!

czytaj więcej

Bezpieczne wakacje nad wodą 2018

07 cze 2018

Od 25 maja 2018 r. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddział w Międzychodzie przeprowadziło w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Międzychód akcję pogadanek o bezpieczeństwie nad wodą pod hasłem „Bezpieczne wakacje nad wodą 2018”. Do 06.06.2018 r. uczestniczyło ponad 700 dzieci. Każdy uczestnik tamtych spotkań dostał zaświadczenie o odbyciu szkolenia z bezpiecznego zachowania się nad wodą.

czytaj więcej
 • Geoportal
Prestige - przesyłki kurierskie
Hurtownia Spożywcza - Piotr Duszny
Multiagencja Ubezpieczeniowa Lucyna Kaźmierczak
SCHEDPOL Sp. z o.o. Międzychód, ul. Przemysłowa 2
Biuro Rachunkowe KMJ ZWIĄZEK
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego
NIERUCHOMOŚCI-MIĘDZYCHÓD
Pracownia badań psychologicznych
 • Co najbardziej cenisz w gminie Międzychód?
 • Wyniki sondy
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2