facebook
youtube
instagram
spacer

Ostrzeżenie meteorologiczne – SILNY WIATR - 12 marca

12 mar 2020

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h z zachodu.
Z prawdopodobieństwem 30% lokalnie mogą wystąpić porywy wiatru do 100 km/h od godz. 12:00 dnia 12.03.2020 r. do godz. 18:00 dnia 12.03.2020 r.

 

czytaj więcej

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z 11 marca 2020 r.

11 mar 2020

Po dzisiejszym spotkaniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego został wydany komunikat o następującej treści:

 1. Szkoły podstawowe, przedszkola, żłobek, Środowiskowy Dom Samopomocy zostają zamknięte do 30 marca 2020 r. - ten dzień (poniedziałek) jest pierwszym dniem ponownego funkcjonowania tych placówek;
 2. Działalność Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury  im. Jana Daniela Janockiego w Międzychodzie wraz ze wszystkimi jej oddziałami oraz Międzychodzkiego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji sp. z o.o., poza obsługą administracyjną, zostaje zawieszona;
 3. Do 30 marca 2020 r. odwołane zostają spotkania odbywające się w ramach działalności Klubów Seniora;
 4. Dokumenty rekrutacyjne do szkół podstawowych prosimy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie w niezmienionych terminach;
 5. Rekomendujemy wszystkim stowarzyszeniom z terenu gminy Międzychód zawieszenie spotkań wewnętrznych do 30 marca 2020 r.;

Zwracamy uwagę, aby w podanym powyżej okresie powstrzymywać się od spotkań towarzyskich w większym gronie - pamiętajmy profilaktyka jest najważniejsza!

 

 

czytaj więcej

UWAGA: Ważna decyzja Premiera

11 mar 2020

W związku z dzisiejszą decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego od poniedziałku na okres dwóch tygodni zamknięte zostają uczelnie, szkoły, przedszkola, żłobki, a także ośrodki kultury, kina i muzea.

Od jutra odwołane zostają również zajęcia dydaktyczne w placówkach edukacyjnych, jednak zaleca się, aby dzieci, które mają możliwość pozostania pod opieką osób dorosłych nie wychodziły z domów.

Na godzinę 14:00 zwołane zostało spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, po którym przedstawimy dalsze informacje.

czytaj więcej

Dzień Sołtysa 2020

11 mar 2020

Z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa składamy wszystkim sołtysom z terenu gminy Międzychód najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz jak największego wsparcia ze strony lokalnych społeczności. Niech zaangażowanie w sprawy wsi i niezbędny entuzjazm do pełnienia tej funkcji nigdy nie zmaleją, a dobro wspólne mieszkańców sołectwa zawsze znajduje się na pierwszym miejscu.

czytaj więcej

Gmina Międzychód Liderem Gospodarki Regionalnej!

10 mar 2020

6 marca Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny razem ze swoim zastępcą Rafałem Ciszewiczem oraz Skarbnikiem Gminy Anną Andrałojć wzięli udział w Forum Rozwoju Biznesu w Piekarach Śląskich. W trakcie wydarzenia nasz Burmistrz wziął udział w panelu dyskusyjnym podejmującym temat tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi gospodarczemu w samorządach.

Po raz kolejny doceniono pozytywne zmiany jakie zachodzą w gminie Międzychód nagradzając ją tytułem Lidera Gospodarki Regionalnej!

czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu 10.03.2020

09 mar 2020

10 marca 2020 r. na czas uroczystości pogrzebowych śp. Księdza Kanonika Macieja Przewoźnego organizacja ruchu ulegnie zmianie! Wjazd na cmentarz odbywać się będzie w jednym kierunku, wyjazd również (organizacja ruchu jak w dniu Wszystkich Świętych). Dodatkowo zostanie otwarta brama po lewej stronie cmentarza. Na potrzeby mszy pogrzebowej bezpłatnie udostępniony zostanie parking przy ul. Szpitalnej oraz przy Urzędzie Miasta i Gminy (tj. ul Piłsudskiego).

czytaj więcej

Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet

09 mar 2020

W Dniu 8 Marca 2020r  z okazji Dnia Kobiet Międzychodzkie Towarzystwo Piłki Siatkowej zorganizowało Turniej Piłki Siatkowej, pod Patronatem Burmistrza Międzychodu.

Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn. Turniej otworzył Prezes MOSTiR Pan Ryszard Rogala, a wręczył puchary i dyplomy i podsumował turniej Burmistrz miasta i Gminy Pan Krzysztof Wolny.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy!

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2