facebook
youtube
instagram
spacer

Koncert „Czas na sztukę i muzykę”

15 cze 2018

16 czerwca 2018 r. o godzinie 17.00 odbędzie się koncert „Czas na sztukę i muzykę” przebojów polskich w wykonaniu Chóru Męskiego Arion z Poznania oraz wernisaż malarski Krzysztofa Suterskiego. Serdecznie Zapraszamy!

czytaj więcej

Przedszkolaki odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie

14 cze 2018

Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Międzychodzie z wielkim zaciekawieniem zwiedziły budynek Urzędu i zadawały Burmistrzowi nurtujące je pytania dotyczące pracy w urzędzie, stanowiska Burmistrza, herbu gminy, a nawet aktualnych inwestycji w naszym mieście. Dzieci miały także możliwość zaśpiewać piosenkę przez mikrofony na sali sesyjnej. Swoim gościom Burmistrz wręczył upominki w postaci książek z międzychodzkimi legendami oraz zestawy pierwszej pomocy.

czytaj więcej

WOŚP wspiera międzychodzki szpital

14 cze 2018

Międzychód rozpoczął przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To będzie już dwudziesty raz, od kiedy miasto powiatowe włącza się w wielkie, styczniowe granie z Orkiestrą. Z racji okrągłego jubileuszu Sztab WOŚP postanowił pokazać to, czym Fundacja WOŚP obdarowała Szpital Powiatowy. Międzychodzki Sztab nagrał film, który powoduje, że uśmiech sam pojawia nam się na twarzach. To koniecznie trzeba zobaczyć!

czytaj więcej

Nowy okres zasiłkowy 2018/2019

13 cze 2018

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzychodzie przypomina, iż od dnia 1 lipca będzie można składać wnioski online na nowy okres zasiłkowy 2018/2019, natomiast od dnia 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Ośrodku Pomocy Społecznej, Dziale Świadczeń Rodzinnych i Świadczenia Wychowawczego oraz Dziale Funduszu Alimentacyjnego i Karty Dużej Rodziny przy ul. Dworcowej 22 w Międzychodzie oraz listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

czytaj więcej

300 zł dla każdego ucznia na "Dobry Start"

13 cze 2018

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, aż do ukończenia 20 roku życia. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód. Wnioski online można składać już od 1 lipca.

czytaj więcej

Planujesz emeryturę – nie rób tego w czerwcu!

13 cze 2018

Od tego, kiedy zostanie złożony wniosek o emeryturę, może zależeć jej wysokość. Wpływ na taką sytuację ma tzw. schemat waloryzacji składek zapisanych na koncie w ZUS. Jest on wyjątkowo niekorzystny dla osób, które wnioski o emeryturę składają w czerwcu. Dlatego warto zastanowić się, czy wniosek o emeryturę złożyć w czerwcu, czy może lepiej poczekać z tym do lipca.

czytaj więcej
 • Geoportal
Prestige - przesyłki kurierskie
Hurtownia Spożywcza - Piotr Duszny
Multiagencja Ubezpieczeniowa Lucyna Kaźmierczak
SCHEDPOL Sp. z o.o. Międzychód, ul. Przemysłowa 2
Biuro Rachunkowe KMJ ZWIĄZEK
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego
NIERUCHOMOŚCI-MIĘDZYCHÓD
Pracownia badań psychologicznych
 • Co najbardziej cenisz w gminie Międzychód?
 • Wyniki sondy
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2