facebook
youtube
instagram
spacer

Podziękowania

19 kwi 2019

Wraz z Zespołem Przedszkoli nr 2 w Międzychodzie i organizatorem akcji — Panią Natalią Szulc, dokładamy się do podziękowań
dla wszystkich osób, które dołączyły do akcji „Przedszkolaki pomagają i kreatywnie rozwijają”.
Zbiórka miała na celu wsparcie pacjentów z oddziałów hematologii i onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Dziękujemy!

czytaj więcej

Podsumowujemy targi inwestycyjne w Dubaju

18 kwi 2019

Annual Investment Meeting, to wyjątkowe wydarzenie targowe corocznie przyciągające do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ponad 20 tys. inwestorów i biznesmenów z całego świata. Tym razem jednym z 500 wystawców, którzy między 8 a 10 kwietnia kusili swoją inwestycyjną ofertą był przedstawiciel Gminy Międzychód – podinspektor Sebastian Cejba z Referatu Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie.

czytaj więcej

Akcja Sprzątania Brzegów Warty - 27 kwietnia

18 kwi 2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Gmina Międzychód wraz z fundacją Ratuj Ryby oraz z lokalną grupą „Międzychodzcy Wędkarze” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Brzegów Warty od źródeł do ujścia”!
Dajmy przykład innym i wspólnie uczyńmy nasze otoczenie piękniejszym i przyjaźniejszym!
Więcej informacji o akcji otrzymać można na stronie https://www.facebook.com/events/2370018203231910/ 

 

czytaj więcej

Burmistrz Międzychodu zaproponuje tematy do specjalnego wydania „Dziennika Gazety Prawnej”

18 kwi 2019

Burmistrz Krzysztof Wolny, na zaproszenie Redaktora Naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”, weźmie udział w kolegium redakcyjnym poświęconym specjalnemu - samorządowemu wydaniu gazety. Podczas spotkania, które odbędzie się 24 kwietnia w siedzibie redakcji w Warszawie, nasz burmistrz zaproponuje tematy, które z jego punktu widzenia, są najistotniejsze dla samorządów i polskiej samorządności.

"Bardzo cieszymy się z zaproszenia, które jest dla Gminy Międzychód nie tylko wyróżnieniem, ale też szczególnym dowodem na wartościowość i dostrzegalność naszych działań oraz szeroki zasięg oddziaływania prowadzonej przez nas polityki lokalnej." - podsumowuje Krzysztof Wolny.

czytaj więcej

Wyrok Trybunały Konstytucyjnego w sprawie przyznania emerytur kobietom urodzonym w 1953 roku

18 kwi 2019

Wyrokiem z 6 marca Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepis, na podstawie którego emerytury przyznawane po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego, były pomniejszane o wypłacone dotychczas tzw. emerytury wcześniejsze. Wyrok oznacza, że kobiety urodzone w 1953 roku mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania, a tym samym przeliczenie świadczenia już bez jego pomniejszania. Tryb i termin zależy od tego, czy sprawa przyznania emerytury była przedmiotem postępowania odwoławczego przed sądem, czy też zakończyła się decyzją ZUS.

czytaj więcej

Stanęliśmy na wysokości zadania i zdaliśmy egzaminy na "pięć"!

17 kwi 2019

Szanowni Państwo,

właśnie dobiegł końca intensywny czas egzaminów gimnazjalnych i egzaminów ósmoklasisty, który w obliczu strajku w oświacie stał się dużym wyzwaniem dla całej naszej gminy. Cieszę się niezmiernie i z dumą mogę przyznać, że dzięki wzorowej współpracy wszystkich zaangażowanych w ich przeprowadzenie osób, zdaliśmy ten test na „piątkę”, a egzaminy przebiegły bez zakłóceń.

Dlatego z całego serca dziękuję dyrektorom naszych szkół, wszystkim członkom komisji egzaminacyjnych, w tym szczególnie tej części pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie, którzy dzięki wykształceniu pedagogicznemu mogli wesprzeć ich skład.

Burmistrz Międzychodu

Krzysztof Wolny

czytaj więcej

Zmarł Marek Pospieszny, międzychodzianin, piłkarz, honorowy członek Warty Międzychód, samorządowiec, społecznik, prezes klubu gier karcianych...

15 kwi 2019

Wczoraj (14 kwietnia) w godzinach popołudniowych, po kilku miesiącach walki z chorobą, zmarł śp. Marek Pospieszny. Miał 68 lat.
Ceremonia pożegnalna śp. Marka Pospiesznego odbędzie się w czwartek 18 kwietnia 2019 r., o godz. 11:00 w kaplicy Products przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim.

„Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość, to nieśmiertelność”
Emily Dickinson

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego człowieka
ŚP. MARKA POSPIESZNEGO,
który na stałe zapisał się w naszych sercach i pamięci.
Łącząc się w bólu i żałobie z Rodziną oraz Bliskimi Pana Marka,
składamy
wyrazy głębokiego współczucia
i szczerego żalu z powodu tak wielkiej straty.

Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny
wraz pracownikami Urzędu Miasta i Gminy

w Międzychodzie

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2