facebook
youtube
instagram
spacer

Badania pracowników oświaty w Gminie Międzychód w kierunku COVID19

28 maj 2020

W związku z napływającymi do nas informacjami z innych samorządów, odnośnie pozytywnych wyników testów przesiewowych w kierunku COVID19 przeprowadzonych wśród pracowników oświaty, podjęliśmy decyzję o przebadaniu całej kadry pracowniczej naszego żłobka, przedszkoli, szkół podstawowych i Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie.

Testy wszystkich pracowników przebadanych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykazały wynik NEGATYWNY

czytaj więcej

Laptopy dla szkół od Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu

26 maj 2020

W ramach działań związanych z tarczą przeciw Covid-19 prowadzonych przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu, członek ZO PZŁ w Poznań, Michał Grzegorzewicz wraz z przedstawicielami KŁ nr 9 "Diana" w Poznaniu, przekazali w siedzibie UMiG na ręce Zastępcy Burmistrza - Rafała Ciszewicza, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łowyniu – Andrzeja Papli oraz Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionnie – Tomasza Mielucha, 4 laptopy do zdalnego nauczania. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej

Zakup lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Mokrzec

19 maj 2020

Miło Nam poinformować, że do Naszej jednostki OSP Mokrzec trafi NOWY LEKKI samochód  ratowniczo-gaśniczy.

Dzięki wspólnemu działaniu Gminy, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP możliwe będzie wyposażenie tej jednostki w samochód o wartości 430.000 zł (udział Gminy to 230.000 zł)

czytaj więcej

Informacja dot. funkcjonowania placówek oświatowych

18 maj 2020

W piątek (15 maja 2020 r.) Burmistrz wspólnie z Sekretarzem Gminy spotkali się z kadrą kierowniczą placówek oświatowych oraz żłobka.

Celem spotkania było omówienie przygotowania przedszkoli oraz żłobka do uruchomienia tych placówek od 25 maja 1 czerwca.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2