facebook
youtube
instagram
spacer

Konkurs plastyczno-filmowy Śnieży Dekalog

11 sty 2021

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich.

Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

czytaj więcej

Zmarł śp. Jacek Borsukiewicz - wieloletni Radny Rady Miejskiej Międzychodu

08 sty 2021

8 stycznia w wieku 73 lat zmarł śp. Jacek Borsukiewicz – Radny II, III i IV Kadencji Rady Miejskiej Międzychodu 1994-2006,
dyrektor Szpitala Powiatowego w Międzychodzie, znany i szanowany lekarz.
Msza święta żałobna odprawiona zostanie we wtorek 19 stycznia o godzinie 13:00 w kościele pw. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
w Międzychodzie. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 14:00 na Cmentarzu Komunalnym w Międzychodzie.

czytaj więcej

Obsługa dodatków mieszkaniowych i dodatków energetycznych

31 gru 2020

UWAGA

Burmistrz Międzychodu uprzejmie informuje, że od dnia 1 stycznia 2021 r. realizacja zadań polegających na obsłudze dodatków mieszkaniowych i dodatków energetycznych zostaje w całości przekazana do Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie.

Jednocześnie informujemy, że druki wniosków będzie można pobierać w formie papierowej w siedzibie OPS lub ze strony internetowej OPS pod adresem: http://bip.ops.miedzychod.pl/

Wypełnione wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie OPS, pod adresem ul. Juliusza Słowackiego 11, 64-400 Międzychód.

czytaj więcej

Podpisanie umowy na budowę oświetlenia ścieżki dookoła Jeziora Miejskiego w Międzychodzie

29 gru 2020

Koniec roku, ale nie koniec inwestycji!
Dzisiaj Krzysztof Wolny Burmistrz Międzychodu razem z Anną Andrałojć Skarbnik Gminy podpisali umowę z Firmą Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Paweł Jenek na budowę oświetlenia ścieżki dookoła Jeziora Miejskiego w Międzychodzie!
Wartość inwestycji to blisko 240 tys. zł, a jej zakończenie planowane jest na 21 maja 2021 r.

czytaj więcej

Obchody 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

28 gru 2020

27 grudnia w 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Sulejem złożyli symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz przy pomniku międzychodzian, którzy oddali życie w Powstaniu Wielkopolskim i w walce o granice niepodległej Polski

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2