youtube
instagram
 • Geoportal
Prestige - przesyłki kurierskie
Hurtownia Spożywcza - Piotr Duszny
Multiagencja Ubezpieczeniowa Lucyna Kaźmierczak
SCHEDPOL Sp. z o.o. Międzychód, ul. Przemysłowa 2
Biuro Rachunkowe KMJ ZWIĄZEK
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego
NIERUCHOMOŚCI-MIĘDZYCHÓD
Pracownia badań psychologicznych

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (POBIERZ)

Gminna Rada Seniorów - kadencja 2015-2018

Koniec kadencji Samorządu skłania do podsumowań. Rada Seniorów działa na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Międzychodu z dnia 31 marca 2015 roku.

Burmistrz powołał członków Rady 2 lipca 2015 roku. Minęło zatem ponad 3 lata naszej działalności. Skupiliśmy się na poznaniu potrzeb środowiska i szukaniu formuły działalności. Rada Seniorów nie chce zastępować działających organizacji natomiast szuka formuły wykorzystania najlepszych osiągnięć i ich popularyzacji. W toku kadencji uzyskiwaliśmy bieżące informacje o działaniach samorządu gminnego oraz konsultowaliśmy zamierzenia i planowane wydatki budżetowe związane ze starszymi mieszkańcami.

Z naszej inicjatywy ukazała się wkładka do Informatora Międzychodzkiego, ostrzegająca seniorów przed oszustami. Zainicjowaliśmy rozpowszechnianie „koperty życia”. Wystosowaliśmy apel do komitetów wyborczych o ujęcie w programach spraw istotnych dla funkcjonowania seniorów.

Członkowie Rady uczestniczyli również w szkoleniach i wojewódzkich konferencjach seniorów reprezentując nasze środowisko.


Rada Seniorów

 

Uchwała nr VII/64/2015 Rady Miejskiej Międzychodu z dnia 31 marca 2015 roku w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Międzychodzie i nadania jej statutu. (plik do pobrania)

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2