facebook
youtube
instagram
spacer

Młodzi strażacy trenują w Łężeczkach!

22 lip 2019

Już od tygodnia uczestnicy obozu młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Międzychód szkolą się, zdobywają nowe doświadczenia, a przy tym świetnie się bawią, korzystając z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

 

 

czytaj więcej

Dożynki Gminno-Parafialne w Łowyniu

22 lip 2019

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się już 24 sierpnia w Łowyniu, na placu przy boisku sportowym Orła Łowyń. W tym roku na scenie będziemy gościć Zespół Disco-Polo ENJOY oraz twórcę hitu „Nie mogę cię zapomnieć” – DiDżeja Mietka! W programie znalazły się także m. in. różne atrakcje dla rodzin, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz zabawa taneczna! 

czytaj więcej

"Wyjazdowy Piątek Urzędu" w Mokrzcu

22 lip 2019

Już  26 lipca kolejny "Wyjazdowy Piątek Urzędu", w świetlicy wiejskiej w Mokrzcu.
Mieszkańców Mokrzca oraz okolicznych wsi zapraszamy do mobilnych stanowisk urzędniczych między godz. 9:00 a 12:00

 

czytaj więcej

Drogowe plany inwestycyjne nabierają kształtu!

19 lip 2019

Miło nam poinformować, że dwa złożone przez nas wnioski, o dofinansowanie budowy dróg z Funduszu Dróg Samorządowych, zostały ujęte na liście zadań gminnych przeznaczonych do wsparcia finansowego. Obecnie oczekujemy na zaakceptowanie listy przez Premiera i podpisanie umowy z Wojewodą Wielkopolskim, co pozwoli nam rozpocząć realizację zadań pn.: "Budowa dróg na terenach wypoczynkowych Mierzyn" oraz "Budowa nawierzchni drogi w obrębie miejscowości Kaplin".

czytaj więcej

Obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych

15 lip 2019

Miło Nam poinformować, że dzisiaj rozpoczął się obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu Naszej gminy, który potrwa do 24 lipca 2019 r. 25 obozowiczów (z jednostek OSP Międzychód, Lewice, Łowyń, Radgoszcz) zostało ulokowanych w Łężeczkach. Jest to pierwszy od niepamiętnych czasów obóz MDP, który został zorganizowany przy współudziale OSP Międzychód, Urzędu Miasta i Gminy oraz KP PSP. Młodych adeptów sztuki pożarniczej czeka wiele atrakcji (m.in. wizyta w bazie lotniczej na Krzesinach). Uczestnikom oraz opiekunom życzymy przyjemnego pobytu, słonecznej pogody i zgłębiania wiedzy pożarniczej w myśl idei „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2