facebook
youtube
instagram
spacer

Planujesz emeryturę – nie rób tego w czerwcu!

13 cze 2018

Od tego, kiedy zostanie złożony wniosek o emeryturę, może zależeć jej wysokość. Wpływ na taką sytuację ma tzw. schemat waloryzacji składek zapisanych na koncie w ZUS. Jest on wyjątkowo niekorzystny dla osób, które wnioski o emeryturę składają w czerwcu. Dlatego warto zastanowić się, czy wniosek o emeryturę złożyć w czerwcu, czy może lepiej poczekać z tym do lipca.

czytaj więcej

Nabór na Animatorów i Pomocników Animatorów Orlika w Międzychodzie

13 cze 2018

Szukasz sezonowego zatrudnienia? Masz odpowiednie umiejętności i kwalifikacje do podjęcia pracy trenera-animatora na gminnym boisku Orlik?

Burmistrz Międzychodu ogłasza nabór na Animatora Sportu na obiekcie „Moje Boisko ORLIK 2012” przy ul. Gorzyckiej w Międzychodzie. Praca od lipca do października 2018 r.
Ponadto
Burmistrz Międzychodu ogłasza nabór na Pomocników Animatorów Sportu na obiekcie „Moje Boisko ORLIK 2012” przy ul. Gorzyckiej oraz przy ul. Sportowej w Międzychodzie. Praca od lipca do sierpnia 2018 r.

czytaj więcej

Konkurs „Zielony równik”

12 cze 2018

Przypominamy o konkursie „Zielony równik” organizowany przez Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie na najładniejszy ogród, balkon, okno czy  skwer zieleni na terenie gminy Międzychód. Termin składania zgłoszeń jest do 31 lipca 2018 r., a samo rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 15 sierpnia 2018 r. w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.cakmiedzychod.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

czytaj więcej

Awaria systemów

12 cze 2018

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że dziś tj. 12 czerwca 2018 r. od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Ministerstwo przeprasza za utrudnienia.

czytaj więcej

Dzień otwarty Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie

12 cze 2018

W sobotę 16 czerwca w godz. 9:00-12:00 zapraszamy na Dzień Otwarty Urzędu Miasta i Gminy. Na Rynku w Międzychodzie mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się z Burmistrzem oraz uzyskać pomoc w wypełnianiu druków i wniosków. Pojawią się również atrakcje, takie jak pokaz metod udzielania pierwszej czy zapoznanie ze sprzętem Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w fotelu Burmistrza.To oczywiście nie wszystko, co na ten dzień przygotowane zostało dla gości.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

Dni Międzychodu 2018

12 cze 2018

23 czerwca 2018 r. zaczynając od koncertów naszych międzychodzkich artystów po koncert gwiazdy wieczoru Maryli Rodowicz! A na samo podsumowanie dla miłośników muzyki klubowej- Klubowy Projekt, czyli muzyka klubowa na żywo! Coś niesamowitego!
Drugi dzień, czyli 24 czerwca 2018 r. nie mniej ciekawszy od pierwszego! Już od godziny 16:00 ruszają sekcje Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, a po nich koncert "Muzyczny powiew lata" UTW Międzychód oraz Koncert Chóru Żeńskiego z miasta partnerskiego Seelow. Następnie usłyszeć będzie można naszych utalentowanych artystów z Orkiestry Dętej.  A już o godzinie 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru uwielbiana przez miliony nastolatek- Dawid Kwiatkowski! To będzie bomba!


 

czytaj więcej

Konsultacje społeczne dot. projektu nowego gazociągu - 27 czerwca 2018 r.

12 cze 2018

W dniu 27 czerwca 2018r. (środa) o godz. 15:00 w Sali Sesyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy Międzychód odbędzie się spotkanie w sprawie nowoprojektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 1000 mm, relacji: Goleniów – Lwówek.

Udział w spotkaniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy zwłaszcza właścicieli nieruchomości z obrębów/sołectw: Dormowo, Głażewo, Łowyń, Lewice, Kaliska, przez które planuje się przebieg gazociągu.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2