youtube
instagram

Uczniowie klas 1-3 z Gminy Międzychód rozpoczęli pracę nad instalacją z odpadów plastikowych na konkurs ekologiczny “odZYSKaj – wykorzystaj”, który współorganizujemy z Fundacją Sireco i  Zakładem Utylizacji Odpadów Clean City.

Nauka o poprawnej segregacji odpadów i dobra zabawa gwarantowane, a to wszystko pod patronatem honorowym Burmistrza Międzychodu Krzysztof Wolny.

Plakat akcji ekologicznej.

W ramach przedsięwzięcia ZUO Clean City oraz Fundacja Sireco przygotowały ciekawe materiały edukacyjne dla wychowawców klas nauczania wczesnoszkolnego, które mają pomóc wyjaśnić najmłodszym, dlaczego poprawna segregacja jest ważna dla środowiska i naszego najbliższego otoczenia.

- To bardzo ważne, aby edukację ekologiczną zaczynać już w najmłodszych klasach - mówi Anna Przygocka, Prezes Fundacji Sireco i dodaje: Maluchy są ciekawe świata, uczą się błyskawicznie, a poprzez obrazy i atrakcyjnie przygotowane materiały możemy w ciekawy sposób opowiedzieć o tym, co się dzieje z odpadami z naszych domów.

Sercem projektu jest konkurs o tytuł SuperBohatera recyklingu, w którym dzieci tworzą w klasie wspólnie z wychowawcą instalację/rzeźbę z odpadów plastikowych. Na początku nowego roku zespół Fundacji Sireco odwiedzi uczestników, by zrealizować reportaże fotograficzne i wideo z dziećmi oraz ich rzeźbami.

- Konkursowym zadaniem chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że właściwe gospodarowanie odpadami, to nasz wspólny cel, wspólna społeczna odpowiedzialność, ale też i satysfakcja, że robimy coś dobrego dla środowiska. Liczę, że tak jak w innych gminach, również i tutaj do pracy zaangażują się także rodzice – podsumowuje Anna Przygocka.

Nagrodą Główną w konkursie jest zestaw interaktywnych koszy do segregacji odpadów. Wszystkie klasy, które wezmą udział w projekcie otrzymają również zaproszenie na spektakl o ekologicznym przesłaniu pt. “Sasza i Bałwan” w wykonaniu Teatru Fuzja w Poznaniu.

Dodatkowo również mieszkańcy Międzychodu będą mogli wybrać najpiękniejszą ich zdaniem pracę. Na stronie internetowej www.sireco.pl zostaną zamieszczone zdjęcia prac.

W dniach 17-24 stycznia 2024 r. będzie można głosować za pomocą specjalnego systemu on-line. Klasa, która uzyska najwięcej głosów otrzyma zestawy ekologicznych gadżetów oraz wycieczkę do instalacji przetwarzania odpadów w Mnichach.

Wystawa prac, prezentacja spektaklu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pod koniec stycznia 2024 r.

 

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2