youtube
instagram

W ostatni weekend w Pszczynie na jeziorze Goczałkowickim odbyły się Mistrzostwa Polski w Klasie Omega.  Mistrzostwa zgromadziły łącznie 53 jednostki klasy Omega we flocie sport i standard , w tym 12 załóg młodzieżowych i akademickich. Nasi żeglarze juniorzy  w Mistrzostwach Polski startowali po raz drugi. Międzychód reprezentowały cztery załogi.

Reprezentacja Międzychodu:

POL 13 Anetka – Romuald Knasiecki, Sebastian Knasiecki i Martyna Knasiecka

POL 224 Nereida – Magdalena Piepiora, Karolina i Julia Gierczyńska

POL 236 Teresa – Dorian Pospieszała, Margareta Mleczak i Tomasz Talarek

POL 279 Arielka – Grzegorz Mrówka, Bartosz Gil i Marianna Talarek

Międzychodzka ekipa pod kierownictwem Pawła Piepiory w Pszczynie zjawiła się w środę i od środy po rozlokowaniu się rozpoczęła przygotowania do startu. W przygotowaniach oko na naszą młodzież miał lider zespołu Romuald Knasiecki przekazując młodzieży uwagi.
W czwartek oficjalny pierwszy dzień tzw. dzień pomiarowy – sprawdzenie czy sprzęt spełnia normy określone w wymogach klasy. Egzamin zdaliśmy – sprzęt uzyskał dopuszczenie do staru. Na kolejne trzy dni zaplanowano 12 wyścigów. Niestety w piątek brak wiatru nie pozwolił na rozegranie wyścigów, było leżakowanie w oczekiwaniu na wiatr, pięć wyścigów odbyło się w sobotę, w niedzielę nie udało się rozegrać żadnego wyścigu a burza i silny deszcz przerwała regaty. Wyniki z soboty zostały wynikami ostatecznymi.
Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski 2018 zdobył Romuald Knasiecki POL 13 reprezentujący MTTiSW Międzychód. Nasi juniorzy w swej kategorii zajęli VI miejsce POL 279, VII miejsce POL 224 i VIII POL 236. W klasyfikacji generalnej załoga POL 279 zajęła 31 miejsce, 32 załoga POL 224 i 35 załoga POL 236.

To były udane mistrzostwa – ocenił Paweł Piepiora – choć apetyty w młodzieży były większe, ale wszystko przed nami. Trzeba pływać i ćwiczyć innej drogi nie ma. Przed nami końcówka sezonu, walczymy do końca.