youtube
instagram

Z satysfakcją informujemy, że Christiana Meble Spółka z o.o. z siedzibą w Podaninie, koło Chodzieży, rozpoczyna nabór pracowników, którzy docelowo mają podjąć pracę w zakładzie produkcji mebli tapicerowanych w miejscowości Gorzyń.

Firma Christiana wchodzi w skład Grupy POLIPOL, dziś jednego z największych i najnowocześniejszych w Europie przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji mebli.

Gmina Międzychód na podstawie podpisanego Listu Intencyjnego wspiera Inwestora w działaniach, które pozwolą na uruchomienie zakładu w Gorzyniu. Rozpoczęliśmy już prace zmierzające do uzbrojenia nieruchomości w przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne oraz wykonania zjazdu od strony drogi krajowej nr 24. Kolejne wspólne działania Gminy i Inwestora to przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe i budowa mieszkań dla pracowników oraz uruchomienie nauki w szkole zawodowej.

Docelowo zakład ma zatrudnić około 1000 pracowników. Aby jednak Inwestycja powiodła się przed jej rozpoczęciem konieczne jest zatrudnienie przez firmę około 300 pracowników.

Pracownicy do czasu uruchomienia zakładu, który planowany jest na przełomie lat 2019/2020, zatrudnieni byliby na terenie tymczasowego zakładu w Skwierzynie.

Liczymy na pozytywny odzew byłych pracowników firmy Christianapol, aby wspólnie odtworzyć międzychodzkie tradycje meblarskie. Osoba do kontaktu w sprawie naboru: Adam Dreger tel. 663 762 958.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2