youtube
instagram

W poniedziałek 14 maja odbył się VII Konkurs wiedzy o książce „Książka naszym przyjacielem” zorganizowany przez Przedszkole w Zespole Szkół w Łowyniu i Bibliotekę w Łowyniu. 

W konkursie wzięło udział po 2 przedstawicieli gminnych przedszkoli: Przedszkole nr 1 (Julia Sobczyńska i Adam Małłek – opiekun P. Justyna Grześkowiak), Przedszkole Nr 2  z Oddziałami Integracyjnymi (Julia Nowak i Aleksandra Królak – opiekun P. Beata Polus), Przedszkole nr 3 (Mateusz Tucholski i Gabriela Mamet – opiekun P. Daria Kucharczuk), Przedszkole nr 4 (Anastazja Kubisiak i Nikodem Mleczak – opiekun P. Julita Kaszyńska), Przedszkole w Bielsku (Marcel Dziubiński i Oliwia Kaszkowiak–opiekun P. Joanna Dreger), Przedszkole w Kamionnie (Agata Piątek i Maja Sycz – opiekun P. Eugenia Gindera) i Przedszkole w Łowyniu (Klara Grocholska i Liliana Lenarczyk – opiekun P. Ilona Chudziak).

Po powitaniu wszystkich przez Pana Andrzeja Paplę Dyrektora Zespołu Szkół w Łowyniu wszyscy obejrzeli inscenizację pt. „Bajki” – wykonaną przez grupę starszaków z Przedszkola w Łowyniu, przygotowaną przez Panią Ilonę Chudziak. Wszyscy uczestnicy  przebrali  się za bajkowe postacie. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy wierszy o książkach.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja: Pan Andrzej Papla – dyrektor Zespołu Szkół w Łowyniu, Pani Zofia Jokiel – bibliotekarz z Biblioteki w Łowyniu, Pani Anna Leśniak – Bibliotekarz z Biblioteki Publicznej w Międzychodzie, Pani Katarzyna Araszkiewicz – nauczyciel i bibliotekarz z Zespołu Szkół w Łowyniu, Pani Izabela Mieluch – Inspektor Oświaty z UMiG w Międzychodzie, Pani Natalia Matalewska – członek Rady Rodziców Przedszkola w Łowyniu. Konkurs przeprowadziła nauczycielka z Przedszkola w Łowyniu – Pani Ilona Chudziak.

Na koniec wszystkie dzieci i wszystkie uczestniczące Przedszkola otrzymały książki i upominki przygotowane przez Bibliotekę w Łowyniu, Przedszkole w Łowyniu, ZUO i Promocję UMiG w Międzychodzie.

Wszystkim uczestnikom, Paniom wychowawczyniom i sponsorom bardzo dziękujemy za udział, przygotowanie i pomoc w zorganizowaniu konkursu.

/Mirosława Lechowicz/

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2