youtube
instagram

Do projektu „ Walizki Wyobraźni – Etap I” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakwalifikowało się i  bierze w nim udział  Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Międzychodzie !!!

 

Projekt „Walizki Wyobraźni - Etap I” to innowacyjna forma promocji, upowszechniania i udostępniania wartościowej literatury wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców.

W ramach projektu realizowanego przez Fundację Serdecznik międzychodzkie Przedszkole otrzymało kolorową tajemniczą walizkę z kilkudziesięcioma wybranymi książkami oraz zestaw „magicznych” przedmiotów – akcesoriów edukacyjnych. Zgodnie z założeniami projektu Przedszkole zorganizowało i będzie prowadzić Lokalny Klub Czytelniczy „ Bajkowe Podróże” dla rodziców i dzieci. Podczas spotkań Klubu odbywać się będą warsztaty artystyczno-edukacyjne. Opiekunowie alizek odbędą trzy stopniowe szkolenia specjalistyczne z kreatywnej pracy z książką, a także z niekonwencjonalnego wykorzystania książki jako narzędzia do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

W dobie powszechnej cyfryzacji i kultury masowej, szerzenie nawyku czytelniczego pośród najmłodszych dzieci zaowocuje zainteresowaniem literaturą w dorosłości. Realizując nasz projekt pragniemy pokazać, że codzienny kontakt z książką może być fascynującą podróżą po świecie interesującej literatury, dzięki której dzieci rozwiną wyobraźnię, a także umiejętności społeczne. Specjalnie dobrana literatura przyczyni się do budowania otwartości i tolerancji na drugiego człowieka oraz zrozumienia otaczającego świata. Spośród wielu pozycji na rynku czytelniczym wybraliśmy książki, które odznaczają się dużym potencjałem edukacyjnym. Jednocześnie stanowią doskonały fundament do poruszania i omawiania z dziećmi problemów zarówno tych „dziecięcych” jak i tych związanych z otaczającą nas rzeczywistością. Są one kluczem i jednocześnie bramą do poznania i zrozumienia świata i rzeczywistości w której żyjemy.

/Jarosław Leciejewski/

 

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2