youtube
instagram

III - LIGA WLKP KOBIET SEZON 2017/18 - 2 KOLEJKA 16.09.2017 SOBOTA - GODZ.11
AP WARTA GIRLS - SOKÓŁ PNIEWY 5:1 (2:0)

III - LIGA WLKP KOBIET - 3 KOLEJKA SEZON 2017/18 24.09.2017 NIEDZIELA - GODZ.10
POLONIA II POZNAŃ - AP WARTA GIRLS MIĘDZYCHÓD 3:0 (1:0)

Bramki: Paulina Wolf 8' Natalia Helak 31' Alicja Czaprańska 57' [as.M.Gałężewska] Małgorzata Gałężewska 60' [as.A.Czaprańska] Natalia Kurzyńska 67'

Skład AP Warty:
1.Trocha - 14.Kamyszek,15.Chmielewska, 5.Bronikowska, 3.Gałęska, 7.N.Kurzyńska, 6.P.Wolf, 8.Helak, 10.J.Kurzyńska, 11.Czaprańska, 9.Gałężewska

Rezerwowe:
12.Ptaszyńska, 4.Kliks, 16. N.Tomala, 2. F.Tomala, 18. Skrzypczak

Zmiany w zespole:
65' min; Kliks za Kamyszek
70' min; N.Tomala za N.Kurzyńską
73' min; F.Tomala za Gałęske
75' min. Skrzypczak za Bronikowską

Bardzo dobra gra w defensywie i w ofensywie dała naszej młodej drużynie kolejne zwycięstwo. Sam mecz, który był historycznym wydarzeniem dla naszej gminy i powiatu, mógł się chwilami podobać. Oba zespoły znają się ze wspólnych gier kontrolnych i na boisku - była owszem twarda gra, ale fair play. Z przebiegu meczu, nasz zespół wygrał zasłużenie, będąc lepszym zespołem w ofensywie, stwarzając sobie dokładnie 10 x 100% sytuacji bramkowych, przy zaledwie 1 takiej sytuacji u rywalek, a na dobrą sprawę, to nasze zawodniczki podarowały taki prezent w postaci sytuacji bramkowej, którą zamieniły na bramkę kontaktową i jak się okaże później, tyko honorową.

Inne wyniki 2 kolejka:
Grom Wolsztyn - Juna-Trans St.Oborzyska 3:1 (0:0)
Zjednoczeni Kaczory - Warta Śrem 4:0 (0:0)
Polonia II Poznań - AZS UAM Poznań 3:1 (0:0)
GSS II Grodzisk Wlkp - pauzuje

Tabela:
1. AP Warta Międzychód - 6
2. Polonia II Poznań - 6
3. Juna-Trans St.Oborz. - 3
4. AZS UAM Poznań - 3
5. Zjednoczeni Kaczory - 3 **
6. Grom Wolsztyn - 3
7. GSS II Grodzisk Wlkp - 0 **
8. Sokół Pniewy - 0
9. Warta Śrem - 0

** jeden mecz mniej ponieważ zespół pauzował

 III - LIGA WLKP KOBIET - 3 KOLEJKA SEZON 2017/18
24.09.2017 niedziela - godz.10
Widzów: 30
Sędzia: Michał Szmytke [Poznań]
POLONIA II POZNAŃ - AP WARTA GIRLS MIĘDZYCHÓD 3:0 (1:0)
Bramki: Dorota Małecka 31' Nadia Cieślak 70' Aleksandra Tyl 75'

Skład wyjściowy:
Trocha - Kamyszek, Chmielewska, Bronikowska, Gałęska, N.Kurzyńska [75'N.Tomala], P.Wolf, J.Kurzyńska, Helak, Czaprańska, Gałężewska [75' Z.Wolf],

Rezerwowe:
Ptaszyńska, Kliks, Skrzypczak, N.Tomala, F.Tomala, Z.Wolf

Dobry mecz w wykonaniu naszych dziewczyn, ale to rywalki inkasują 3 pkt, będąc na tą chwilę, piłkarsko lepszym zespołem. Wiadomo było, że czeka nasz młody zespół ciężki mecz i takim był, ponieważ gospodynie górowały nad nami przede wszystkim warunkami fizycznymi, a na dodatek w składzie rywalek zagrało kilka zawodniczek mających za sobą grę w I-lidze. Mimo to, początek meczu pokazał, że nasz zespół nie zamierza dać rywalkom łatwych punktów. Do momentu straty bramki na 1-0, nasz zespół prowadził w miarę wyrównany bój, mając nawet okazje aby zdobyć bramkę. Co prawda, gospodynie miały optyczną przewagę i stworzyły sobie trzy okazje bramkowe, po których były blisko zdobycia bramki. Pierwsza bramka dla rezerw Polonii, padła po rzucie rożnym i było 1-0.

Druga połowa, nie zmieniła obrazu gry, rywalki były więcej przy piłce, ale nasze dziewczyny cały czas grały to samo, trzymały się wyznaczonej taktyki, nie odkrywając się zbytnio, próbowały wychodzić z kontrami, Po trzech takich akcjach w wykonaniu Alicji i Natalii.K, mogliśmy pokusić się o zdobycie bramki, zabrakło skutecznego wykończenia lub murawa stadionu przy ul.Harcerskiej, nie ułatwiała w tym przypadku zdobycia bramki (nie wszystko można zganiać na stan murawy). Czego nie udało się naszemu zespołowi, udało się gospodyniom, które zdobyły bramkę na 2-0 z kontry i 3-0 po rz.wolnym z 25m!, co pozwoliło rywalkom, na spokojniejszą grę. Wszystkie bramki, padły po indywidualnych błędach, naszych zawodniczek, ale nasz zespół dopiero zbiera doświadczenie gry na boiskach III-ligi i nie raz jeszcze przyjdzie nam przeżyć gorycz porażki. Sam mecz, stał na całkiem niezłym poziomie, a rywalkom zwycięstwo łatwo nie przyszło. Trzeba jednak przyznać, że dziewczyny z Polonii, zasłużenie zwyciężyły, a z naszej strony wstydu nie przynieśliśmy klubowi i kibicom.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2