youtube
instagram
 • Geoportal
Prestige - przesyłki kurierskie
Hurtownia Spożywcza - Piotr Duszny
Multiagencja Ubezpieczeniowa Lucyna Kaźmierczak
SCHEDPOL Sp. z o.o. Międzychód, ul. Przemysłowa 2
Biuro Rachunkowe KMJ ZWIĄZEK
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego
NIERUCHOMOŚCI-MIĘDZYCHÓD
Pracownia badań psychologicznych
 • Co najbardziej cenisz w gminie Międzychód?
 • Wyniki sondy

19 września 2017 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej pod Warszawą już po raz trzeci wręczono certyfikaty i statuetki „Przyjazny Urząd”, przyznawane w Ogólnopolskim Konkursie Jakości, organizowanym przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości w Katowicach.

Certyfikat i statuetkę „Przyjazny Urząd” odebrał Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny wraz z Zastępcą Burmistrza Rafałem Ciszewiczem oraz Sekretarzem Gminy Tomaszem Ruckim.

 

Znak Jakości „Przyjazny Urząd” wyróżnia instytucje, które cechują się wysoką jakością obsługi klienta, profesjonalizmem i rzetelnością w działaniu oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy. Przyznawany jest jednostkom o szczególnych osiągnięciach we wdrażaniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań odnoszących się do jakości usług publicznych.

Certyfikat „Przyjazny Urząd” przyznaje Kapituła złożona z naukowców specjalizujących się w problematyce administracji publicznej i zarządzania jakością oraz przedstawicieli środowisk praktyków zarządzania publicznego.

W tegorocznej edycji Konkursu Kapituła wyłoniła 26 laureatów, reprezentujących instytucje administracji publicznej z całej Polski. Znalazły się wśród nich m.in. urzędy miast i gmin, starostwa powiatowe, urzędy marszałkowskie, urzędy pracy, urzędy skarbowe oraz centralne organy administracji publicznej.

W naszym konkursie staramy się obiektywnie i dogłębnie oceniać pracę instytucji administracji publicznej w kontekście jej zaangażowania w działania projakościowe i generowanie jak najwyżej wartości dla klienta. Czynią to w naszym imieniu wybitnie eksperci – naukowcy pracujący na czołowych, polskich uniwersytetach. Podczas Gali w Pałacu Polskiej Akademii Nauk po raz kolejny poznaliśmy laureatów naszego konkursu – urzędy, które w opinii fachowego, eksperckiego jury zasługują na miano najlepszych w Polsce: innowacyjnych, nowoczesnych, pro-klienckich – przekonuje Malwina Pitach, doradca zarządu Instytutu Zarządzania i Rozwoju Jakości.


Jesteśmy dumni z uzyskanego Znaku Jakości „Przyjazny Urząd”, jednocześnie jest to dla nas wyzwanie by w dalszym ciągu dokładać wszelkich starań by wychodzić na przeciw potrzebom interesantów, sprawnie i rzetelnie świadczyć usługi publiczne.

Warto przypomnieć, iż od roku 2016 Gmina Międzychód uzyskała m.in. wyróżnienie „Lider Rozwoju Regionalnego 2016” przyznane na IV Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Lublinie, wyróżnienie „Przyjazna Gmina 2016” przyznane na Kongresie Turystyki Polskiej w Świdnicy oraz wyróżnienie „Gmina na 5!” przyznane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie (15 miejsce na 648 jednostek w Polsce).

 

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2