youtube
instagram

Z początkiem sierpnia młodzi piłkarze uczcili pamięć Powstańców Warszawskich, natomiast podczas kolejnych dwóch spotkań pokazali swój podziw dla Roberta Kubicy i zamiłowanie do Formuły 1.

1 sierpnia 2017 r. na Orliku przy ul. Gorzyckiej 1 animator Przemysław Mądrowski po konsultacjach z Jakubem Wojciechowskim zorganizował mecz piłkarski celem uczczenia pamięci poległych Powstańców Warszawskich.

Przed meczem odśpiewano Hymn Polski. Było skromnie, poważnie, bez żadnych nagród. W tym dniu ORLIK był ozdobiony akcentami przypominającymi o Powstaniu. Mimo upałów, dzieci z drużyn osiedlowych nie zawiodły i frekwencja dopisała. „To super młodzi ludzie” – Przemek Mądrowski.

2 sierpnia 2017 r. na Orliku przy ul. Gorzyckiej 1 dzieci i animator Przemek Mądrowski  (fan F1) ozdobili ORLIK portretami Roberta Kubicy, który właśnie w tym dniu testował na Węgierskim torze bolid Renault.

Później dzieci zagrały mecz w piłkę nożną w narzutkach koloru żółtego, aby podkreślić ich wielką nadzieję na powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. „Razem postanowiliśmy wysłać upominki do siedziby Renault, zdjęcia z meczu, itd.” – Przemek Mądrowski.

 

PIERWSZE GRAND PRIX F1 – WYŚCIGI W KAPSLE w Międzychodzie – 06.08.2017 r. godz. 14.00

Orlik w niedzielę był zapełniony dziećmi, które z akcentem F1 rywalizowały w wyścigu kapsli. Niektóre dzieci przybyły z rodzicami. Jedna z mam także uczestniczyła w zawodach. Kapsle były w barwach bolidów, które startują w wyścigach.

Wyniki:

 1. Jakub Wojciechowski (Ferrari)
 2. Maciej Dziurla (McLaren)
 3. Marcel Goździk (Mercedes)
 4. Dominik Wojciechowski (Red Bull – Tag Heuer)
 5. Natalia Wojciechowska (Renault)

Zawody przebiegły w bardzo wesołej atmosferze, w duchu rywalizacji, lecz z uśmiechem na twarzach. Na zwycięzców czekał bezprocentowy „szampan”, puchary ufundowane przez sponsorów oraz dyplomy.

Do prawdziwego wyścigu F1 nawiązywała również godzina spotkania - „Zdaję sobie sprawę, że godz. 14.00, to pora obiadowa, lecz wyścig zawsze odbywa się o tej porze” – wyjaśnił animator Przemek Mądrowski. Pan Przemek wyraził również wielką nadzieję na powrót czasów, gdzie dzieci spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu, a nie przed komputerem. Wierzymy, że dzięki takim akcjom coraz więcej młodych skutecznie oderwie się od monitorów…

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2