youtube
instagram

Prezentujemy zespoły grające szeroko pojętą muzykę alternatywną, od muzyki elektronicznej przez noise do jazzu, często eksperymentujące z formą, ekspresją i treścią. Chcemy odkrywać nowe horyzonty muzyczne i zaskakiwać widzów. Wydarzenie to odznacza się kameralną, idylliczną wręcz atmosferą , odbywa się 500m od jeziora, w samym sercu Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego.

Po więcej informacji, zdjęcia i relacje z poprzednich edycji zapraszamy na naszą stronę na fb: www.facebook.com/robszum

BILETY NA RÓBSZUM 2017

- karnet dwudniowy przedsprzedaż: 15 zł

zakup biletu poprzez wpłatę na konto:

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Niezależnej „RÓBSZUM”

nr konta: 31 1090 1388 0000 0001 3400 3221

tytułem: bilet róbszum 2017.

wydrukowane potwierdzenie przelewu gwarantuje wymianę na opaskę na miejscu

lub

w Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, Plac Kościuszki 9

- karnet dwudniowy na bramie: 20 zł
- bilety jednodniowe na bramie: 15 zł

 

MIEJSCE DO BIWAKOWANIA:

Dla wszystkich chętnych gości w dniach od 28 do 30 lipca dostępne będzie miejsce biwakowe w Starym Porcie. Spacer z portu na festiwal zajmuje 9 minut. Opłata to 10 zł/osobę/dzień (w cenie wliczone miejsce na namiot, dostęp do kuchni, toalety i nieograniczone podziwianie widoków). Do tego dostępne będą prysznice płatne dodatkowo także 10 zł. Wszystkie płatności do uregulowania na miejscu bezpośrednio w Starym Porcie. Prawdopodobnie miejsca wystarczy dla wszystkich ale dla pewności zachęcamy do rezerwacji wysyłając maila na adres czterypozolklesciany@gmail.com Należy przesłać imiona i nazwiska osób + liczbę namiotów. Zwrotny mail potwierdzający rezerwację gwarantuje miejsce na 100%


W tym roku wystąpią:

SO SLOW: Sobota, 29 Lipca (22.30)

Debiutancka płyta"Dharavi" była położeniem fundamentów i postawieniem bryły noisowo/post-hardcore'owej budowli, na "Nomads" zespół dalej rozwijał architektoniczne plany. Teraz postanowili zburzyć wzniesiony przez siebie gmach i bazując na dawnych fundamentach stworzyli improwizowany, psychodeliczny labirynt, w którego wijących się korytarzach słyszymy niepokojące, transowe echo. Sobotni wieczór na RóbSzumie wypełnią Tranz I, II i III.

https://www.youtube.com/watch?v=hAUaPXXTdt8

https://soslowband.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/SoSlowBand/

PCHEŁKI:Sobota, 29 lipca 2017 (21.15)

Muzycy z Aleksandrowa Kujawskiego prezentują styl określany przez nich samych jako "Hop-siup". Na krążku "Słonko", który zaprezentowali w tym roku, słychać więcej leśnego cienia, wczesnoporannych mgieł i szeptów paproci, w których jak się okazuje grasuje coś więcej, niż kleszcze. W praktyce brzmi to jak fuzja zwiewnego folku, post-punkowej motoryki i alternatywnej przebojowości, otulonej welonem elektroniki. W swoim CV mogą pochwalić się m.in. koncertami na OFFie, Open'erze czy koncertami w Dani, Norwegii i Francji. Na Róbszumie w sobotni wieczór "Słonko" będzie świeciło nawet po zachodzie słońca.

https://pchelki.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/pchelkithefleas/

MARTIM MONITZ: Sobota, 29 lipca 2017 (20:00)

Zespół z Poznania, tworzony przez muzyków grających od wielu lat w różnych składach, od noise'owego Ciastka z początku lat 90tych po nowofalowo psychodeliczny Hipnote. W MartimMonitz spotkali się, by zagrać, co nie zostało zagrane i opowiedzieć, co nie zostało opowiedziane. W 2014 ukazała się wydana własnym sumptem EPka natomiast debiutancka płyta wydana została w 2015 przez Antenę Krzyku. „Olśnienie” Spring Break 2016. W tym roku ukaże się druga płyta zespołu na którą materiał jest już gotowy i w dużej części zabrzmi na RóBSzuMFestivalu. Post-noise, post-punk, post-hardcore i inne posty. Bez karnawału.

http://martim-monitz.com/

https://martim-monitz.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/martimmonitz/

SIŁA: Sobota 29 lipca 2017 (19:00)

Anty-gitarowy kwartet z Gorzowa emitujący frustrację, negatywną energię i ogólne niezadowolenie. Dwa basy dudniące do gęstej perkusji, saksofon i głos wspólnie tworzą muzyczną energię wbijającą w fotel. Siła to radykalny sprzeciw wobec kanonów, codzienności i głupoty. Zespół wydał w 2015 roku mini-album „siła” a w przygotowaniu jest nowy materiał którego z niecierpliwością wyczekujemy i zapewne w części usłyszymy na RóBSzuMFestivalu.

https://novasila.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/novasilasite/

MILKINK: Sobota 29 lipca (18.00)

Międzyrzecko-skwierzyński duet rażący publikę muzyką noise/math/post-hardcore. Debiutowali w 2015 mini-wydawnictwem "Szpital/łał", rok później wydali EPkę "Czas Własny", która rozpoczęła ich koncertową ekspansję. W pełni niekonwencjonalnym połączeniem hardcore'owego łomotu z budowaniem nastroju, łamaniem rytmów i niemalże black metalowymi riffami rozpoczną drugi dzień RóbSzumu 6.

https://milkink.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/milkinkmilk

SCHRÖTTERSBURG: Piątek 28 lipca (22:15)

Czołówka polskiej nowocześniej zimnej fali. Zespół wydał dwie świetne płyty: debiut Krew wydany w 2015 i Ciało wydany w roku 2016 nakładem ExtinctionRecords. Wydawnictwa i koncerty potwierdzają świetną formę. W muzyce i tekstach tego płockiego trio znajdziemy to co najlepsze w zimno-falowej rewolucji lat 80. Do odrodzenia polskiego coldwave już nie trzeba reaktywować Siekiery... jest Schröttersburg.

https://schrottersburg.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/schrottersburg

IVO PARTIZAN:Piątek 28 lipca (21:00)

Reaktywacja laureata Festiwalu Muzyków Rockowych w '85 w Jarocinie. Zimna Fala z Mogilna. Zespół po ponad 30 latach od powstania wydał w zeszłym roku dwie płyty Zabij Ten Czas i zapis koncertu z Rock Na Bagnie. Wraz z powrotem do grania Ivo komponują nowe utwory. Nowa muzyka utrzymana jest w klimacie „zimowego poranka”. Nie koncertują dużo tym bardziej nie można przegapić koncertu IvoPartizan na RóBSzuMFestivalu.

https://www.facebook.com/IvoPartizanFanPage/

RAT: Piątek 28 lipca 2017 (19:30)

Poznańsko - warszawski duet wykonujący muzykę z pogranicza dub'u, hip-hopu i szeroko pojętej elektroniki. RAT zabierają słuchacza w dubowo hip-hopową podróż od pierwszego do ostatniego dźwięku. Upodobali sobie symbolikę szczura jako zwierzęcia inteligentnego, wyrzutka, precyzyjnie poruszającego się po strukturze miejskiej, postrzeganego zarazem jako istotę odrażającą, żyjącą na uboczu. Swoje dźwięki tworzą w swojej samotni-studiu zwanym NervousBreakdown. W marcu 2017 wydali swój debiutancki album.

https://ratkrumusic.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/ratkru/

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2