youtube
instagram

Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny oraz Skarbnik Gminy Anna Andrałojć złożyli swoje podpisy pod umową na dofinansowanie kolejnego projektu wiejskiego. Pod koniec czerwca Urząd Marszałkowski w Poznaniu ogłosił listę rankingową projektów zgłoszonych do VII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, a na niej na 9 miejscu znalazł się projekt budowy placu zabaw w Dzięcielinie.

Do konkursu ogłoszonego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” zgłoszono ponad 300 projektów, z których dofinansowanie otrzyma zaledwie 138. Tym bardziej cieszy bardzo wysoka pozycja zadania zgłoszonego przez gminę Międzychód.

„Sołectwo Dzięcielin - Kraina Zabaw i Szczęścia”, to projekt na który składa się zakup i montaż m.in. ośmiu urządzeń placu zabaw.  Nowy plac powstanie za świetlicą wiejską w pobliżu niedawno wybudowanej siłowni zewnętrznej. Przewidywana kwota projektu to 26 tys. zł z czego 10 tys. zł pochodzić będzie z dotacji ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Należy zaznaczyć, że bardzo duży wkład własny obiecali wnieś również mieszkańcy sołectwa, dzięki czemu wniosek otrzymał tak wysoką punktację i otrzymał dofinansowanie.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2