youtube
instagram

27 letnia mieszkanka Międzychodu Elżbieta Wziętek w miniony weekend (30.06.-02.07.2017) wzięła udział w Mistrzostwach Europy Biegów Przeszkodowych OCR, które odbyły się w Sports & Funpark Flevonice w Holandii. Zawodniczka razem z kolegami z reprezentacji uzyskała trzeci wynik w tzw. Team Relay Race, czyli wyścigu sztafetowym z przeszkodami i z brązowym medalem wróciła do Polski.

A tak o swoim sportowym sukcesie mówi sama bohaterka:

„Biegami z przeszkodami zaraziłam się w listopadzie 2016 roku od chłopaków ze Skwierzyny. Kilka miesięcy później, w styczniu wystartowałam w swoim pierwszym Runmageddonie, na którym uzyskałam kwalifikację na Mistrzostwa Europy Biegów Przeszkodowych OCR w Holandii. Spełniło się marzenie, które wcześniej pozostawało poza moim zasięgiem.

Jak było? Ciężko, mokro, krwawo i łzawo. Short Course 4km: Ten bieg był pierwszym startem na mistrzostwach. Najdłuższe 4km w moim życiu. Na trasie spędziłam ok. 3 godzin. Tutaj dla mnie nie liczył się czas i miejsce, tylko utrzymanie opaski. Przeszkoda tzw. „schody” niestety mnie pokonała. Spędziłam na niej 1,5 godziny. Walczyłam z ogromnym bólem dłoni i przedramion. Ze łzami w oczach. Niestety po tylu nieudanych próbach, musiałam się poddać. Krotki dystans okazał się dla mnie nie tyle porażką, co doskonałą lekcją, z której wyciągnęłam maksimum doświadczenia.

W trzecim dniu odbył się Team Relay. Start drużynowy z szybkim Kamilem Pupkowskim, technicznym Mateuszem Karczmarskim i ze mną na części siłowej. Walczyliśmy do ostatnich metrów z Duńczykami o miejsce na podium. Wykonaliśmy świetną robotę i ostatecznie zajęliśmy III miejsce w kat OPEN. Jesteśmy w pierwszej trójce najlepszych drużyn mieszanych w Europie. Wróciliśmy z brązowym medalem, a duma nas rozpiera!

Bardzo chciałabym podziękować sponsorom, którzy przyczynili się do zrealizowania wyjazdu, a są to: KDK FITNESS i AQUALIFT Sp. z o.o.. Dziękuję również każdej osobie, która przyczyniła się do zrealizowania moich marzeń w godnym reprezentowaniu Polski, a także wszystkim, którzy dopingowali mnie na trasie oraz przez cały ten czas wspierali dobrym słowem. Za rok tam wracamy!”

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2