youtube
instagram

Szanowni Mieszkańcy Gminy Międzychód!
W związku ze zmianą przepisów ustawy Kodeks wyborczy, m.in. na terenie Naszej Gminy koniecznym jest zorganizowanie zbiorowego transportu w dniu wyborów (15 października 2023 r.).
W Urzędzie został przygotowany rozkład takich linii, jednakże nie jestem w stanie Państwu zagwarantować, że 15 października 2023 r. będzie mogli Państwo z tej możliwości skorzystać.
Pieniądze na transport w dniu wyborów powinien Nam zapewnić Wojewoda Wielkopolski. Niestety dotychczas ŻADNE środki nie wpłynęły na konto Naszej Gminy.
Ubolewam, że na zaledwie kilkanaście dni przed świętem demokracji, nie jestem w stanie Państwu zagwarantować, że taki transport dla Was będzie możliwy do wykonania.
budynek urzędu

Służby Wojewody Wielkopolskiego, jakby w ogóle nie zauważają, że aby zapewnić transport trzeba wykonać szereg czynności poprzedzających. Jedną z podstawowych zasad – wynikających z obowiązujących przepisów – jest ta mówiąca o tym, że abym mógł podpisać umowę na transport, muszę mieć pieniądze na koncie i w budżecie Naszej Gminy, gdyż jest to zadanie zlecone, a zatem nie mogę przeznaczać Naszych wspólnych (gminnych) pieniędzy na takie zadanie. Niestety nawet tego dotychczas nie ma. Skutkuje to tym, że nie mogę podpisać dzisiaj żadnej umowy z przewoźnikiem i nie mam gwarancji, że do końca przyszłego tygodnia będą mógł ją podpisać.
Nadmienię Państwu tylko to, że zmiany przepisów weszły w życie 31 marca 2023 r. i po ponad pół roku od ich wprowadzenia, ci którzy odpowiadają za ich realizację nadal niewiele w tej materii zrobili.
Zapewniam, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, aby – pomimo tych przeszkód leżących po stronie Wojewody Wielkopolskiego i służb rządowych mieli Państwo możliwość skorzystania z tego transportu, jednakże nie mogę na dzisiaj Państwu obiecać, że taki transport wykonamy w dniu wyborów.
Jednakże jesteśmy gotowi, aby móc go zapewnić, o czym możecie się Państwo przekonać zapoznając się z załączonym rozkładem jazdy.

Międzychód, 5 października 2023 r.

Z poważaniem
Krzysztof Wolny
Burmistrz Międzychodu

 

Trasy

Szczegółowy rozkład transportu dostępny na BIP:

LINK

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2