youtube
instagram

Międzychód dołączył do miast, które chcą promować ekologiczne podejście do miejskich obszarów zieleni m.in. poprzez zakładanie łąk kwietnych na obszarach gminnych terenów. W latach ubiegłych Gmina Międzychód założyła już dwie łąki kwietne w miejscowościach Głażewo i Radgoszcz. Jednakże zależało nam, aby łąki kwietne pojawiły się także w obrębie miasta. Jak wiadomo łąka kwietna założona na terenach zurbanizowanych sprawia, że obszar miasta nabiera bardziej przyjemnego i sielskiego charakteru. Natomiast sam teren łąki charakteryzuje się wieloma pozytywnymi aspektami ekologicznych i edukacyjnymi.

zdjęcie przedstawia łąkę oraz dwóch mężczyzn

Z uwagi na fakt, że koszt założenia sianej łąki kwietnej jest dość wysoki, z pomocą w realizacji naszego celu „przyszło” Nadleśnictwo Międzychód - w ramach projektu „Leśnicy dla klimatu z lokalnymi samorządami. Zakładanie łąk kwietnych” Nadleśnictwo Międzychód przekazało darowiznę, która przeznaczona została na przygotowanie i założenie dwóch łąk kwietnych znajdujących się w obrębie strefy nadjeziornej.  Dzięki tej współpracy w Parku im. Oskara Tietza pojawiły się kwitnące, kolorowe fragmenty.

3 sierpnia br., Zastępca Burmistrza Międzychodu pan Rafał Ciszewicz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód pan Sylwester Morawiak podsumowali osobiście efekty współpracy dotyczące założenia wieloletniej łąki kwietnej. Jak widać na załączonych zdjęciach – udało się osiągnąć zamierzony cel.

zdjęcie przedstawia łąkę kwietną

zdjęcie przedstawia łąkę kwietną

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2