youtube
instagram

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. Magia Świąt polega na niepowtarzalnej atmosferze, przygotowaniach, dodatkowych działaniach, które towarzyszą naszej instytucji już od końca listopada i trwają aż do Świąt.

Zdjęcie przedstawia stroiki świąteczne

Działania nasze rozpoczęliśmy od pozyskania przez Klub Integracji Społecznej stroiszu, którym zostały udekorowane donice w strefie parku na ul. Marszałka Piłsudskiego oraz ul. Rynkowej. Świąteczne dekoracje miast na stałe wpisały się już w polską, bożonarodzeniową tradycję. Nadają one przestrzeni miejskiej, specyficznego, radosnego i świątecznego charakteru. 

Z uwagi na czas epidemii  zdecydowaliśmy się na realizację kilku projektów socjalnych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Głównym projektem socjalnym wpisującym się w aurę i magię świąt  jest projekt pt. "Mikołajki ". Projekt skierowany został do grupy 90 dzieci z terenu gminy Międzychód oraz osób samotnych starszych, zagrożonych problemem wykluczenia społecznego i zawodowego w liczbie 120 osób wytypowanych przez pracowników socjalnych, asystentów rodziny w ramach prowadzonej pracy socjalnej. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej wraz z pracownikami socjalnymi wykonali samodzielnie stroiki świąteczne z przeznaczeniem na stół wigilijny osób ze szczególnymi potrzebami. W dniach od 06 do 07 grudnia 2021 r.  dzieci, osoby  niepełnosprawne, starsze, samotne, zagrożone wykluczeniem społecznym odwiedził Mikołaj, który osobiście doręczył paczki świąteczną ze stroikiem i kartką z życzeniami od Burmistrza Gminy Międzychodu - Pana Krzysztofa Wolnego oraz  całego zespołu Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie.

Również 06 grudnia 2021 r. w ramach integracji pokoleniowej, Mikołaj odwiedził naszych małych przyjaciół z Zespołu Przedszkoli nr 2 aby wręczyć drobny upominek przygotowany przez uczestników Klubu Integracji Społecznej. Dzieci na widok miłego gościa ogromnie się ucieszyły. Mikołaj poprosił przedszkolaków aby zostały jego pomocnikami, małymi elfami i przekazały rodzicom przygotowane sianko na stół wigilijny. Spotkanie miało na celu pielęgnowanie corocznych tradycji świątecznych. Tradycja tworzy rytm życia rodzinnego. Podtrzymywanie i kultywowanie autentycznych tradycyjnych wartości to jedno z ważniejszych zadań. W trakcie aury świątecznej nie zapomniano o seniorach  dla nich w ramach projektu socjalnego pt.,, Świąteczna poduszka dla seniora’’, uczestnicy z pracownikami Klubu Integracji Społecznej uszyli 30 poduszek świątecznych. Poduszki otrzymali osoby objęte pomocą Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie w formie usług opiekuńczych. W czasie przekazywania upominków nie obyło się bez wzruszeń i łez.

Mimo trudnego okresu pandemii, my nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie, w okresie zimowym oprócz pomocy którą niesiemy każdego dnia , wkładamy serce aby zarazić magią Świąt Bożego Narodzenia.

Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach działań nie zapomniał o podopiecznych z Palcówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nasz Dom w Chrzypsku Wielkim. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej uszyli własnoręcznie 14 dużych skarpet, które zostały napełnione upominkami przygotowanymi przez pracowników tutejszego Ośrodka oraz promocję Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie.

Korzystając z okazji Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina mieszkańcom gminy Międzychód, iż realizujmy przygotowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Program ,,Wspieraj Seniora’’. Program zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo. Jednocześnie zachęca  do zgłaszania się na infolinię 22 505 11 11 celem realizacji pomocy w formie zakupów lub bezpośrednio do Ośrodka tel.: 697 444 910. Prosimy również o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych zauważonych na korytarzach, w piwnicach oraz innych miejscach niemieszkalnych a także o osobach nieporadnych życiowo i wymagających opieki.

Zgłoszenie można przekazać bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie ul. Juliusza Słowackiego 11 lub telefonicznie 95 222 23 50 lub 697 444 158.

 

Drodzy Mieszkańcy Gminy Międzychód, magia Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Z okazji zbliżających się świąt przesyłamy z głębi serca moc pozytywnych emocji, radości dnia codziennego, spokoju, a także wielu wspaniałych chwil.

życzy
Zespół Ośrodka Pomocy Społecznej
w Międzychodzie.

zdjęcie przedstawia park w mieście i ozdoby świąteczne

zdjęcie przedstawia świąteczne upominki

zdjęcie przedstawia świąteczne upominki

zdjęcie przedstawia świąteczne upominki i Mikołaja

 

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2