youtube
instagram

Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” przekażą 20 tysięcy złotych na realizację obozu szkoleniowego dla młodzieżowych drużyn pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowyniu.

logo programu Wzmocnij swoje otoczenie

Trzydzieści pięć osób ma okazję poznać praktyczne aspekty zawodu strażaka i sprawdzenia swoich umiejętności podczas  obozu młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu naszej gminy, który odbywa się pomiędzy 19 a 30 lipca 2021 roku. Młodzi adepci sztuki pożarniczej szkolą się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie (ZPKWW - Poznań), poznając tajniki ochrony przeciwpożarowej oraz ciekawostki przyrodniczo-krajoznawcze. Czekają ich m.in. wizyta w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w  Międzychodzie, Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym czy gra terenowa na terenie bazy Zielonego Punktu Kontrolnego.

 

Obóz został zorganizowany przy współpracy z partnerami Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowyniu: Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Gminą Międzychód.

Projekt w całości sfinansowany jest z grantu przyznanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Wspiera on lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Dofinansowanie obozu dla jednostek OSP jest kolejną inicjatywą realizowaną w gminie dzięki grantom PSE. W 2020 roku w Międzychodzie w ramach programu zakupiono środki ochrony osobistej, zamgławiacze oraz ozonatory dla jednostek OSP i straży miejskiej.

PSE na terenie powiatu międzychodzkiego realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Baczyna-Plewiska. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w północnej-zachodniej Polsce oraz możliwe będzie bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Dolna Odra.

Więcej informacji o działalności organizatora programu oraz kolejnych turach konkursu można znaleźć na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2