youtube
instagram

Od 26 kwietnia 2021 r. punkt szczepień SPZOZ w Międzychodzie zostaje przeniesiony z Zespołu Szkół Nr 2 w Międzychodzie („Zawodówka”, ul. Bolesława Chrobrego 13) do Hali Widowiskowo-Sportowej w Międzychodzie (ul. Dworcowa 22).

Wszystkie osoby mające termin szczepień od tej daty szczepią się na HALI.

Z tym dniem obowiązuję NOWA ankieta do wypełnienia przed szczepieniem (dostępna poniżej). Prosimy o przychodzenie na szczepienie z WYPEŁNIONYM formularzem. Apelujemy o przybywanie na 15 min przed wyznaczoną godziną szczepienia.

Na parkingu obowiązuję ruch jednokierunkowy (wjazd jak dotychczas, wyjazd obok dawnego internatu rolnika). Poniżej mapka poglądowa organizacji ruchu przed Halą.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

 

Grafika szczepienia

Mapka organizacja ruchy w punkcie szczepień

 


Od 26 kwietnia 2021 r. zostają uruchomione 3 dodatkowe infolinie do rejestracji szczepień przeciwko COVID-19. Ponadto nadal funkcjonować będzie infolinia szpitalna.

W celu umówienia się na szczepienie prosimy dzwonić pod numery:

 • 789 342 069
 • 733 892 522
 • 733 892 430
 • 733 892 500

Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 730-1500.

 


W dniu 23.04 odbyła się wizytacja punktu szczepień na Hali Widowiskowo-Sportowej w Międzychodzie. Dzięki wspólnym działaniom Gminy Międzychód i SPZOZ punkt otrzymał rekomendację NFZ. Oznacza to, że od 26 kwietnia szczepimy się na HALI.

zdjęcia punkt szczepień

zdjęcia punkt szczepieńzdjęcia punkt szczepień

zdjęcia punkt szczepień

 


W środę Burmistrz Krzysztof Wolny spotkał się z Dyrektorem Szpitala Bartoszem Grobelnym oraz włodarzami pozostałych gmin z naszego powiatu.

Spotkanie było poświęcone wypracowaniu wspólnych działań zmierzających do obsługi jednego dużego punktu szczepień na terenie powiatu. Wynikało to ze zmian jakie zostały wprowadzone w sieci punktów szczepień przez NFZ (nie będzie punktu w Sierakowie).

 

Ustalono, że punkt taki powstanie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Dworcowej w Międzychodzie. Punkt ruszy 26 kwietnia 2021 r. (poniedziałek).

Aktualnie trwają ustalenia pomiędzy samorządami, co do form wsparcia w działaniach. Gmina Międzychód przy wsparciu pozostałych gmin przejmie na siebie obowiązki administracyjno-organizacyjne punktu, a Szpital kwestie medyczne. Gmina będzie również odpowiadała za obsługę infolinii.

Kolejne spotkanie Burmistrza z Dyrektorem zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

Wkrótce kolejne informacje.

Na zdjęciu znajduje się Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny oraz Dyrektor SPZOZ Bartosz Grobelny.

Dzisiaj zostało podpisane porozumienie pomiędzy Burmistrzem Międzychodu Krzysztofem Wolnym, a Dyrektorem SPZOZ Bartoszem Grobelnym w sprawie utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych w Międzychodzie.

Na podstawie tego dokumentu z dniem 26 kwietnia 2021 r. zostanie uruchomiony  jeden duży punkt szczepień przeciwko COVID-19 wraz z infolinią obsługującą rejestrację chętnych do szczepień. Punkt szczepień oraz infolinia zlokalizowane będą w Hali Widowiskowo-Sportowej w Międzychodzie przy ul. Dworcowej 22. Punkt szczepień będzie otwarty od poniedziałku do soboty.  

Zgodnie z porozumieniem Gmina zapewnia miejsce, personel administracyjny oraz wyposażenie punktu szczepień, natomiast szpital zapewni szczepionkę, personel medyczny oraz wyposażenie medyczne. Nad bezpieczeństwem oraz porządkiem publicznym punktu czuwać będą strażnicy miejscy oraz strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W czasie funkcjonowaniu punktu wsparcia udzielą także gminy: Sieraków, Kwilcz i Chrzypsko Wielkie.

Utworzenie punktu pozwoli na zwiększenie potencjału zaszczepionych osób z ok. 100 osób dziennie do ok. 300 osób dziennie. Oznacza to, że tygodniowo punkt będzie mógł szczepić ok. 1800 osób, przy założeniu, że będzie  on działał od poniedziałku do soboty.

Wkrótce kolejne informacje.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2