youtube
instagram

Gmina Międzychód będzie współfinansowała wojewódzki program prozdrowotny pod nazwą „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” (in vitro). Na wniosek Burmistrza Rada Miejska podjęła 30 marca uchwałę w tej sprawie.

Pary borykającej się z niemożnością zajścia w ciążę w tradycyjny sposób będą mogły pozyskać wsparcie finansowe w formie dopłaty do kosztów zabiegów. Do jednej procedury to kwota nie więcej niż 5000 złotych, a jedna para może uzyskać dofinansowanie do trzech takich procedur medycznych.

Kryteriów uzyskania dofinansowania do zabiegów jest kilka. Najważniejsze z nich to: wiek pary nie mniej niż 25 lat i w przypadku kobiety nie więcej niż ukończone 40 lat, oboje muszą zamieszkiwać na terenie województwa wielkopolskiego co najmniej przez ostatni rok i oczywiście musi być potwierdzona dokumentacją medyczną niepłodność wraz ze wskazaniem na taką możliwość terapii (potwierdzenie - z ostatnich 12 miesięcy). Uczestnicy nie mogli też uzyskiwać prędzej takich dofinansowań (w ciągu ostatnich trzech lat przed zgłoszeniem). Namiary na kliniki wybrane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego do realizacji tej terapii można znaleźć na stronach internetowych, natomiast szczegóły udziału finansowego naszej gminy w Programie  przekażemy po podpisaniu stosownego porozumienia z Urzędem Marszałkowskim.

Mamy nadzieję, że dzięki temu programowi również w naszej gminie przybędzie małych obywateli, a wśród mieszkańców powiększy się liczba szczęśliwych rodziców.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2