youtube
instagram

Dni Międzychodu... tym razem pod nazwą Imieniny Miasta „Właśnie Tutaj!”
Jak piszą organizatorzy - Cak Międzychód - będzie to trzydniowa podróż w świat niezwykłych wydarzeń, z których KAŻDE zostało przygotowane z wielką dbałością o najmniejsze szczegóły.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na stronie: https://www.facebook.com/events/416877745555569/
Opis atrakcji poniżej.

  • „Właśnie Tutaj!” - w Międzychodzie - w parku Oskara Tietza, zatrzyma się czas – tym razem, dla zatwardziałych moli książkowych, ale także dla mieszkańców chcących spędzić popołudnie z rękodziełem i sztuką, czy też z uznanymi animatorami i teatrami z całej Polski.
  • „Właśnie Tam” – w parku nad jeziorem, Magda Umer i Mariusz Szczygieł zabiorą Cię w podróż – do krainy swych literackich pasji. A przy tym posmakujesz herbat świata w klimatycznych – specjalnych miejscach odpoczynku… Czegóż chcieć więcej?
  • „Właśnie Tutaj!” - ulicami Międzychodu, przejdzie parada orkiestr dętych, zobaczysz najlepszy w Polsce uliczny Teatr AVATAR, kawalkadę zabytkowych samochodów.
  • „Właśnie Tutaj!” - w Międzychodzie, odbędzie się najpyszniejsze wydarzenie lata - Pierwszy Festiwal Smaków. Zmotoryzowane restauracje - Food Trucki serwować będą zarówno klasyki street foodu w najlepszym wydaniu - burgery, zapiekanki, fryty czy hot-dogi, jak i dania z najodleglejszych zakątków świata - Azji czy Ameryki Południowej. Nie zabraknie dań wegetariańskich oraz słodkości. Na tę okoliczność odtworzymy piwo warzone w dawnym międzychodzkim browarze.
  • „Właśnie tutaj!” - w Międzychodzie, scena na Rynku wypełni się artystami nietuzinkowymi, kochającymi kontakt z publicznością i grającymi naprawdę dobrą muzykę. Fisz Emade Tworzywo, xxanaxx, Grzegorz Wilk, międzychodzianin Przemysław Śledź i wielu innych… wszystko dla Was!
  •  „Właśnie Tutaj!” - na Rynku w Międzychodzie i na plaży w Mierzynie, po raz pierwszy zobaczysz specjalnie dla naszego miasta przygotowane widowisko laserowo-multimedialne, video mapping - niezwykły spektakl dźwięku i światła na najwyższym światowym poziomie.
  •  „Właśnie teraz!” nagrywamy płytę z piosenkami o Międzychodzie - premiera płyty i koncert jubileuszowy zainauguruje Imieniny Miasta.

Imieniny Miasta - „Właśnie tutaj!” to wystawy i koncerty, festiwal smaków, konkursy, gra miejska, widowiska laserowe, teatry i ciekawi goście, to niezwykła, energetyczna, kulturalna, pełna emocji podróż, przygotowana przez mieszkańców - dla mieszkańców, dająca możliwość zaangażowania się, także wolontariuszom.