youtube
instagram

Wczoraj (14 kwietnia) w godzinach popołudniowych, po kilku miesiącach walki z chorobą, zmarł śp. Marek Pospieszny. Miał 68 lat.
Ceremonia pożegnalna śp. Marka Pospiesznego odbędzie się w czwartek 18 kwietnia 2019 r., o godz. 11:00 w kaplicy Products przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim.

„Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość, to nieśmiertelność”
Emily Dickinson

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego człowieka
ŚP. MARKA POSPIESZNEGO,
który na stałe zapisał się w naszych sercach i pamięci.
Łącząc się w bólu i żałobie z Rodziną oraz Bliskimi Pana Marka,
składamy
wyrazy głębokiego współczucia
i szczerego żalu z powodu tak wielkiej straty.

Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny
wraz pracownikami Urzędu Miasta i Gminy

w Międzychodzie

Marek Pospieszny z urodzenia był sierakowianinem, ale swoje życie związał z Międzychodem i potem Gorzowem Wielkopolskim. W młodości był piłkarzem Warty Międzychód (1964-1971), a dziś honorowym jej członkiem. Jeszcze niedawno powołał Komitet Obchodów 95-lecia Warty Międzychód i stanął na jego czele. Pod koniec marca uczestniczył jeszcze w zebraniu wyborczym Warty Międzychód, bo losy tego stowarzyszenia zawsze były dla niego ważne.

W latach 1970-1974 był pracownikiem Urzędu Powiatowego w Międzychodzie, później członkiem Prezydium Miejskiej Rady Narodowej i Urzędu Miejskiego w Międzychodzie (1974-1975) pełniąc m.in. obowiązki sekretarza urzędu i kierownika biura urzędu). Był też radnym Rady Miasta, a później Miejsko-Gminnej Rady Narodowej (1974-1976). W latach 1984-1989 był radnym Miejskiej Rady Narodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Przez wiele lat był także prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Gorzowie Wielkopolskim i Członkiem Honorowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. W latach 1999 - 2004 był podinspektorem w Departamencie Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Mówi się o nim - człowiek instytucja i nie ma w tym cienia przesady. Był oddanym społecznikiem. Obok piłki nożnej działał także w innych dyscyplinach sportu i rekreacji. Był miłośnikiem gier karcianych i inicjatorem powołania, a także współzałożycielem Gorzowskiego Klubu Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych "Kontra" (2013) oraz bliźniaczego "Kontra-Rej", działającego od 2015 roku w Międzychodzie.

W dorobku ma kilka wydawnictw o tematyce sportowej, m.in. Monografia piłkarstwa gorzowskiego 1945-2006. Tom 1. Lata 1945-1975 (2007, OZPN Gorzów Wlkp.) oraz Almanach Sportowych Gier Karcianych Baśka i Kop (2013, WiMBP w Gorzowie Wlkp.), będący pierwszym w Polsce spisem zasad i regulaminów dotyczących obu staropolskich gier.

Został odznaczony m.in. Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalami: Za Zasługi dla Miasta Gorzowa Wlkp. i Za Zasługi dla Województwa Gorzowskiego, a także brązową, srebrną i złotą odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, złotym Medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, złotą Odznaką PZPN i złotym medalem Za Długoletnią Służbę.

Od 2017 roku był na emeryturze. Do ostatnich dni pracował nad organizacją 95-lecia Warty Międzychód, nad kolejnymi zawodami karcianymi, galą sportu i książką na temat międzychodzkiego sportu...

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2