youtube
instagram

Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a także 99. rocznicy Powrotu Ziemi Międzychodzkiej Do Macierzy odbędą się 17 stycznia (Międzychód i Skwierzyna) i 20 stycznia (Kamionna).

W ramach obchodów w dniu 17 stycznia 2019 r. o godz.12 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ul. Dworcowej w Międzychodzie, a następnie delegacja z Burmistrzem na czele uda się do Skwierzyny, gdzie złoży kwiaty pod Pomnikiem Pamięci oraz przy tablicy upamiętniającej płk. Nowaczyńskiego na terenie jednostki wojskowej.

Burmistrz Międzychodu zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a także 99 rocznicy Powrotu Ziemi Międzychodzkiej Do Macierzy w Kamionnie w dniu 20 stycznia 2019 r. Uroczystość rozpocznie się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich koło Zespołu Szkolno - Przedszkolnego o godz. 10, następnie po przejściu do kościoła zostanie odprawiona uroczysta msza św., a po mszy w asyście wojskowej Garnizonu Poznań zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona bohaterskiemu synowi Ziemi Międzychodzkiej płk. Wincentemu Nowaczyńskiemu, który decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy z dnia 29 listopada 2018 r. został pośmiertnie awansowany do stopnia generalskiego. Równocześnie zostanie otwarta wystawa historyczna w tutejszym Domu Kultury.

UWAGA:

W dniu 20 stycznia dla delegacji i pocztów sztandarowych podstawiony zostanie autokar na parkingu przed Urzędem Miasta i Gminy w Międzychodzie (odjazd do Kamionny o godz. 9:30 - zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Ref. Promocji: 95 748 81 18).

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2