youtube
instagram

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzychodzie przypomina, iż od dnia 1 lipca będzie można składać wnioski online na nowy okres zasiłkowy 2018/2019, natomiast od dnia 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Ośrodku Pomocy Społecznej, Dziale Świadczeń Rodzinnych i Świadczenia Wychowawczego oraz Dziale Funduszu Alimentacyjnego i Karty Dużej Rodziny przy ul. Dworcowej 22 w Międzychodzie oraz listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

Wnioski na zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego, specjalny zasiłek opiekuńczy, fundusz alimentacyjny, świadczenie wychowawcze oraz świadczenie dobry start można składać online za pomocą Portalu Informacyjno – Usługowego Emp@tia.

Wnioski na świadczenie wychowawcze oraz świadczenie DOBRY START można składać także poprzez bankowość elektroniczną.

Wnioski wraz z załącznikami będzie można pobrać od dnia 1 sierpnia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzychodzie, ul. Dworcowa 22 lub ze strony internetowej https://www.mpips.gov.pl/bip/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/.

 

Przyjmowanie interesantów:

Poniedziałek 8:15 – 16:00

Wtorek, czwartek, piątek 7:15 – 15:00

Wnioski na świadczenie DOBRY START będzie można składać także w środy w godzinach 7:15 – 15:00.

Dnia 1 sierpnia (tj. środa) Dział Świadczeń Rodzinnych i Świadczenia Wychowawczego oraz Dział Funduszu Alimentacyjnego i Karty Dużej Rodziny będzie czynny w godz. 7:15- 15:00.

 

Postępowanie w sprawie świadczenia dobry start na dziecko umieszczone w pieczy zastępczej lub osobę uczącą się będącą osobą usamodzielnianą prowadzi jednostka organizacyjna powiatu.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2