youtube
instagram

Nie po raz pierwszy żeglarze z MTTiSW rozjeżdżają się w różnych kierunkach. I tak było i tym razem.

Grupa młodsza z klasy Optymist i Cadet pod kierownictwem Radosława Biela pojechała na regaty w Środzie Wlkp., na Zalew Średzki, natomiast grupa starsza z klasy Omega pod kierownictwem Pawła Piepiory udała się na regaty Pucharu Ziem Zachodnich klasy Omega na jezioro Miedwie.

W Środzie Wlkp. zgromadziło się na starcie 26 jednostek w czterech klasach. W klasie Optymist do lat 11 najlepszy z międzychodzian był Maksymilian Baranek zajmując VII miejsce, w klasie Optymist 12 – 15 lat najlepszy był Maciej Dreczka zajmując również VII miejsce. Natomiast miejsce III zajęła załoga Bartosz Haryjan – Wojciech Haryjan w klasie CADET. Międzychodzian wyróżniono już po raz trzeci z rzędu pucharem i nagrodą  dla Najliczniejszej przyjezdnej ekipy. Tyle grupa młodsza.

Ekipa starsza, czyli zawodnicy z klasy Omega rywalizowali w tym samym czasie na piątym co do wielości akwenie w Polsce – jeziorze Miedwie, na regatach Pucharu Ziem Zachodnich klasy Omega. Do rywalizacji zgłosiło się 21 jednostek naszej narodowej klasy. MTTiSW wystawiło trzy załogi – w klasie standard dwie – POL 236 – Paweł Piepiora, Bożena Skwarska i Sławomir Pastok ; POL 279 – Grzegorz Mrówka, Bartosz Gil i Marianna Talarek oraz w klasie klasycznej – POL 224 – Magdalena Piepiora, Karolina Gierczyńska i Julia Gierczyńska. Załoga Pawła Piepiory zajęła XI miejsce, POL 279 Grzegorza Mrówki miejsce XV, natomiast startująca w omedze klasycznej załoga POL 224 Magdaleny Piepiory zajęła III miejsce.

Optymist i Cadet w najbliższy weekend odpoczywa, a Omegi wyruszają do Zalewa na Mazury na regaty Pucharu Polski.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2