youtube
instagram

Można już zagłosować na "Pięciu Wspaniałych 2017 roku". Poniżej prezentujemy sylwetki nominowanych do nagrody w kategoriach: kultura, sport, przedsiębiorczość, działalność społeczna i debiut roku 2017. Przypominamy, że Gala Noworoczna, w trakcie której poznamy laureatów odbędzie się 17 lutego w sali widowiskowej Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie. Ten wyjątkowy wieczór uświetni koncert Moniki Urlik.

Prezentujemy nominowanych do tytułu jednego z „Pięciu Wspaniałych 2017 roku”:

KULTURA *

Teresa Cichosz – od lat zaangażowana w szerzenie Kultury i rozwój twórczości artystycznej w gminie Międzychód. Inicjatorka i wieloletnia przewodnicząca Sejmiku Kultury, założycielka Studia Piosenki  oraz licznych zespołów muzycznych, m.in. Totus Tuus. Odkryła wiele muzycznych talentów wśród międzychodzkiej młodzieży.

Elżbieta Kaczmarek Cierniak – od 5 lat prowadzi grupę ANTREE specjalizującą się w tańcu współczesnym i flamenco. Dziewczęta pod jej opieką biorą udział w wielu wydarzeniach kulturalnych miasta oraz osiągającą sukcesy w ogólnowojewódzkich konkursach tanecznych.

Jacek Kaczmarek – założyciel Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach kierujący ośrodkiem od jego założenia po dzień dzisiejszy. Organizator zyskującego z każdym rokiem coraz większą popularność w kraju Wielkiego Smażenia Powideł. Razem z synem współtworzą Akademię Wiedzy o Regionie.

SPORT *

Jacek Cejba – działacz sportowy, trener koszykówki i nauczyciel wychowania fizycznego od lat zaangażowany w rozwój sportu na terenie gminy Międzychód. Założyciel i prezes odnoszącego sukcesy w szkoleniu młodzieży Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mikst” Międzychód oraz dyrektor sportowy drugoligowego „Sokoła” Międzychód.

Dawid Łapa – utytułowany na arenie krajowej i międzynarodowej sportowiec, wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wilki”, wielokrotny  zwycięzca zawodów Pucharu Polski, jak i Świata osób niepełnosprawnych. W minionym roku największymi sukcesami Dawida, były dwa złote medale na lewą rękę (kategoria junior stojąc i senior stojąc) oraz dwa srebrne na rękę prawą w Pucharze Świata osób niepełnosprawnych w Rumii.

Jakub Nowak – ze średnią ponad 20 punktów na mecz najskuteczniejszy w obecnym sezonie 2017/2018 strzelec „Sokoła” Międzychód i jeden z najlepszych punktujących całej 2.Ligi, od wielu lat podpora międzychodzkiej drużyny koszykówki. Wychowanek UKS „Mikst” Międzychód w swojej bogatej karierze ma m.in. występy w koszykarskiej Ekstraklasie.

Marek Pospieszny – wielki entuzjasta staropolskich gier karcianych, założyciel i prezes Międzychodzkiego Klubu Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra-Rej, organizator niezliczonych turniejów, w tym Memoriałów im. Dominika Początka. Zainicjował i w minionym roku przeprowadził Jubileuszowe V Mistrzostwa Polski w Kopa Sportowego w Międzychodzie.

Krzysztof Wróblewski – biegacz długodystansowy, biorący udział w wielu imprezach biegowych i maratonach, zaangażowany w promowanie akcji „Kręć Kilometry” w gminie Międzychód. W minionym roku inicjował i współorganizował wydarzenia sportowe promujące aktywny styl życia oraz zbiórki charytatywne.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ *

Paweł Jahns – właściciel „Pizzerii Mierzyn-Ustronie” przyciągającej swoją bogatą i przede wszystkim smaczną ofertą kulinarną setki międzychodzian i osób spoza gminy do dawnego ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Mierzyńskim.

Joanna Myślicka – właścicielka bardzo popularnej w Międzychodzie Sali Zabaw „Figielek” będącej miejscem organizacji wielu uroczystości rodzinnych i spotkań dla dzieci.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA *

Piotr Bielanowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód, osoba wspierająca oraz inicjator wielu wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, jaki i sportowych na terenie gminy Międzychód. Współorganizator popularnego w naszym regionie „Święta Podgrzybka”.

Maria Furchert – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzychodzie, bardzo zaangażowana w działalność uniwersytecką.

Emilia Matysiak Żuchowska – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami "Homini" w Międzychodzie podejmującego liczne działania na rzecz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Sławomir Paś – pomysłodawca i animator międzychodzkiego udziału w  akcji „Kręć Kilometry”, m.in. dzięki jego zaangażowaniu nasze miasto zajęło trzecie miejsce w ogólnopolskiej kampanii Fundacji Allegro All For Planet.  W minionym roku inicjował i współorganizował również wydarzenia sportowe promujące aktywny styl życia.

Dariusz Wawrzyniak – zaangażowany w promowanie akcji „Kręć Kilometry” w gminie Międzychód. W minionym roku inicjował i współorganizował wydarzenia sportowe promujące aktywny styl życia. Założyciel i prezes nowego stowarzyszenia „Aktywny Międzychód”

Jakub Zachciał – od kilku lat szef międzychodzkiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to m.in. dzięki Jego zaangażowaniu Międzychód corocznie pobija kolejne rekordy wpłaconych na poczet WOŚP’u datków. Jakub jest również inicjatorem i organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Międzychodzie.

DEBIUT ROKU 2017 *

Sławomir Kochański – kierownik nowopowstałego i zatrudniającego wielu mieszkańców naszej gminy zakładu firmy „Balco” w Łowyniu

Artur Nowaczyński – właściciel robiącej w okresie letnim furorę wśród międzychodzian cukierni „Miód-Malina”.

Mikołaj Smarzy – osiemnastoletni koszykarz „Sokoła” Międzychód, który z zawodnika rezerwowego szturmem awansował do pierwszej piątki miejscowej drużyny w sezonie 2017/2018 stając się jej drugim strzelcem i elektryzując międzychodzką publiczność widowiskowymi akcjami.

Jakub Wachowiak – znany jako „Buka Magic” iluzjonista prowadzący kanał rozrywkowy w serwisie YouTube, twórca filmu pt. "Heniu Migacz", w minionym roku zadebiutował w serialu telewizji Polsat „Na ratunek 112”. Został również jurorem w castingu Fashion TV Model Search 2017 organizowanym przez znaną i cenioną modową telewizję Fashion TV.

Kacper Witt – założyciel i redaktor popularnego wśród międzychodzian internetowego dziennika informacyjnego „Express Międzychodzki”.

WYBIERZ PIĘCIU WSPANIAŁYCH 2017 ROKU - link do głosowania

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2