youtube
instagram
 • Geoportal
Prestige - przesyłki kurierskie
Hurtownia Spożywcza - Piotr Duszny
Multiagencja Ubezpieczeniowa Lucyna Kaźmierczak
SCHEDPOL Sp. z o.o. Międzychód, ul. Przemysłowa 2
Biuro Rachunkowe KMJ ZWIĄZEK
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego
NIERUCHOMOŚCI-MIĘDZYCHÓD
Pracownia badań psychologicznych
 • Co najbardziej cenisz w gminie Międzychód?
 • Wyniki sondy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie, zorganizował w Klubie „Pod Gruszą”, dwa szkolenia promujące zdrowie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie, zorganizował w Klubie „Pod Gruszą”, dwa szkolenia promujące zdrowie pt: „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra HIV” dla przedstawicieli młodzieży z czterech szkół ponadgimnazjalnych powiatu międzychodzkiego. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Nr 2, Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie i Zespołu Szkół w Sierakowie. Głównym celem było przekazanie młodzieży aktualnej wiedzy na temat HIV
i AIDS i najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie oraz zachęcenie ich do przekazywania zdobytej wiedzy w dalszej edukacji rówieśniczej. Ponadto prowadzona była szeroko rozumiana prewencja prozdrowotna z zakresu zdrowego stylu życia w tym profilaktyka WZW A którą przedstawił lekarz KARDIOLOG, natomiast profilaktykę nowotworową oraz cewy nerwowej omówiły: położna środowiskowo-rodzinna oraz przełożona pielęgniarek
i położnych szpitala SPZOZ w Międzychodzie. Promowano zdrowy styl życia jako alternatywę do niebezpiecznych dla zdrowia i życia zachowań. Specjalista z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i pracownik oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia przeprowadzili warsztaty edukacyjno informacyjne dotyczące problemu zażywania przez młodzież środków psychoaktywnych.

W szkoleniach wzięło udział 45 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet edukacyjny z materiałami szkoleniowymi, Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu długopis z logo organizatora.

Powyższe przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu organizacyjnym Starostwa Powiatu i Gminy w Międzychodzie.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2