youtube
instagram

„Święto Baśki” w Międzychodzie było okazją do podsumowania Jubileuszowych V Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego, zorganizowanych w naszym mieście 8 października 2017 roku.

W uroczystości, która nastąpiła 2 grudnia w „Starej Rozlewni” przy okazji turnieju imieninowego „Baśki” uczestniczyli: Krzysztof Wolny - burmistrz Międzychodu, Tadeusz Wienke - kierownik Referatu Promocji i Kultury, Ryszard Rogala – prezes spółki MOSTiR, Artur Szyszka – właściciel Zakładu Montażowo – Budowlanego w Międzychodzie i sponsor Jubileuszowych V Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego. Wśród graczy turnieju w pełnym składzie zameldowała się „złota drużyna” Mistrzostw Polski, czyli Maciej Misiewicz, Włodzimierz Fojud, Franciszek Kropp (wszyscy Kontra – Rej) oraz Krzysztof Bartkowiak (Nowy Tomyśl) wraz ze swoimi trofeami.

Goście wspólnie z zawodnikami turnieju obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Referat Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy oraz Klub Kontra Rej, a zatytułowaną „Przeżyjmy to jeszcze raz”. Dokumentowała ona w pigułce przebieg mistrzostw, w tym wyniki sportowe i przyjęta została gromkim brawami wszystkich obecnych na sali gości. Następnie wręczono dyplomy podziękowania dla sponsorów i darczyńców Mistrzostw.

Po zakończeniu uroczystości przyszedł czas na rozpoczęcie świątecznego turnieju, a grano tym razem tylko w Kopa Sportowego,  V rund po 32 rozdania wg regulaminu Mistrzostw Polski. Uczestniczyli zawodnicy z Międzychodu, Przeźmierowa, Dąbrówki Wielkopolskiej i Nowego Tomyśla. Rywalizacja była niezmiernie wyrównana, a turniej wygrał Sławomir Troszczyński z Międzychodu.

 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2