facebook
youtube
instagram
spacer

I miejsce w konkursie "Modernizacja Roku 2017" dla międzychodzkiej firmy

11 wrz 2018

Serdeczne gratulacje dla Przedsiębiorstwa Budowlanego MHM PAECH Sp. z o.o. z siedzibą w Międzychodzie za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2017”, w kategorii Nowe Obiekty w Przestrzeni Urbanistycznej. W głosowaniu internautów zwyciężyła nowo wybudowana siedziba Nadleśnictwa w Strzelcach Krajeńskich.

czytaj więcej

Kolejne odcinki dróg w przebudowie

10 wrz 2018

Chcąc cały czas poprawiać komfort życia naszych mieszkańców przebudowujemy kolejne odcinki dróg gminnych.

Po sfinalizowaniu prac na os. Słowiańskim kolejną drogą, która niedługo zostanie ukończona jest ul. Cmentarna, a budowlańcy już przystępują do następnego etapu przebudowy drogi Kolno – Zatom Stary.

Wspieramy też Powiat dofinansowując kwotą blisko 400 tys. zł przebudowę drogi powiatowej nr 1719P na odcinku od drogi krajowej do Skrzydlewa.

czytaj więcej

XVII Święto Podgrzybka

10 wrz 2018

W sobotę 8 września 2018 roku w Świniarach odbyło się XVII Święto Podgrzybka, które jest wspólnym wydarzeniem gmin Międzychód i Skwierzyna oraz nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”. Impreza organizowana jest naprzemiennie na terenach obydwu gmin.

czytaj więcej

Dożynki Gminno - Parafialne w Głażewie

10 wrz 2018

8 września 2018 r. na boisku w Głażewie odbyły się dożynki Gminno - Parafialne.

Tego dnia Ksiądz Proboszcz z Parafii w Kamionnie odprawił uroczystą dożynkową Mszę Św. W uroczystości wziął udział Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny, Starosta Julian Mazurek oraz mieszkańcy naszej gminy. Podczas przemarszu z Kościoła na plac towarzyszyła nam Orkiestra Dęta Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Na scenie gościliśmy zespół obrzędowy "Różanie" z Roska oraz gwiazdę wieczoru After Party.W trakcie uroczystości odbył sie tradycyjny konkurs wieńców dożynkowy oraz Konkurs na najładniejszą ozdobę dożynkową dla Mieszkańców Głażewa.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2