facebook
youtube
instagram
spacer

Przedszkolaki odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie

14 cze 2018

Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Międzychodzie z wielkim zaciekawieniem zwiedziły budynek Urzędu i zadawały Burmistrzowi nurtujące je pytania dotyczące pracy w urzędzie, stanowiska Burmistrza, herbu gminy, a nawet aktualnych inwestycji w naszym mieście. Dzieci miały także możliwość zaśpiewać piosenkę przez mikrofony na sali sesyjnej. Swoim gościom Burmistrz wręczył upominki w postaci książek z międzychodzkimi legendami oraz zestawy pierwszej pomocy.

czytaj więcej

WOŚP wspiera międzychodzki szpital

14 cze 2018

Międzychód rozpoczął przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To będzie już dwudziesty raz, od kiedy miasto powiatowe włącza się w wielkie, styczniowe granie z Orkiestrą. Z racji okrągłego jubileuszu Sztab WOŚP postanowił pokazać to, czym Fundacja WOŚP obdarowała Szpital Powiatowy. Międzychodzki Sztab nagrał film, który powoduje, że uśmiech sam pojawia nam się na twarzach. To koniecznie trzeba zobaczyć!

czytaj więcej

Nowy okres zasiłkowy 2018/2019

13 cze 2018

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzychodzie przypomina, iż od dnia 1 lipca będzie można składać wnioski online na nowy okres zasiłkowy 2018/2019, natomiast od dnia 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Ośrodku Pomocy Społecznej, Dziale Świadczeń Rodzinnych i Świadczenia Wychowawczego oraz Dziale Funduszu Alimentacyjnego i Karty Dużej Rodziny przy ul. Dworcowej 22 w Międzychodzie oraz listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

czytaj więcej

300 zł dla każdego ucznia na "Dobry Start"

13 cze 2018

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, aż do ukończenia 20 roku życia. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód. Wnioski online można składać już od 1 lipca.

czytaj więcej

Planujesz emeryturę – nie rób tego w czerwcu!

13 cze 2018

Od tego, kiedy zostanie złożony wniosek o emeryturę, może zależeć jej wysokość. Wpływ na taką sytuację ma tzw. schemat waloryzacji składek zapisanych na koncie w ZUS. Jest on wyjątkowo niekorzystny dla osób, które wnioski o emeryturę składają w czerwcu. Dlatego warto zastanowić się, czy wniosek o emeryturę złożyć w czerwcu, czy może lepiej poczekać z tym do lipca.

czytaj więcej

Nabór na Animatorów i Pomocników Animatorów Orlika w Międzychodzie

13 cze 2018

Szukasz sezonowego zatrudnienia? Masz odpowiednie umiejętności i kwalifikacje do podjęcia pracy trenera-animatora na gminnym boisku Orlik?

Burmistrz Międzychodu ogłasza nabór na Animatora Sportu na obiekcie „Moje Boisko ORLIK 2012” przy ul. Gorzyckiej w Międzychodzie. Praca od lipca do października 2018 r.
Ponadto
Burmistrz Międzychodu ogłasza nabór na Pomocników Animatorów Sportu na obiekcie „Moje Boisko ORLIK 2012” przy ul. Gorzyckiej oraz przy ul. Sportowej w Międzychodzie. Praca od lipca do sierpnia 2018 r.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2